0  |  0

6 میلیون تن کالای غیرنفتی از استان بوشهر صادر شد

6 میلیون تن کالای غیرنفتی از استان بوشهر صادر شد

به گزارش خبرگزاري فارس از بوشهر، سید حسین حسینی محمدی صبح امروز در حاشیه بازدید از روند صادرات و واردات کالا در بندر و گمرک بوشهر اظهار کرد: طی سه‌ماهه نخست سال جاری صادرات کالای غیرنفتی استان با احتساب میعانات گازی بالغ‌ بر 6 میلیون و 458 هزار تن کالا به ارزش 3 میلیارد و 629 میلیون دلار از طریق گمرکات استان بوده است.

حسینی محمدی افزود:  در سه‌ماهه نخست سال جاری بالغ‌ بر 6 میلیون و 458 هزار تن کالای غیرنفتی با احتساب میعانات گازی شامل، روغن‌پایه تصفیه اول، نرمال پارافین، الکیل بنزن خطی، میگوی پرورشی، سیمان و غیره به ارزش 3 میلیارد و 629 میلیون دلار از طریق گمرکات استان به کشورهای نظیر امارات متحده عربی، هند، قطر، کویت، ویتنام و غیره صادرشده است که این رقم صادرات کالا در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی 22 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

حسینی محمدی در ادامه گفت: در  سه‌ماهه نخست سال جاری صادرات کالای غیرنفتی استان بدون احتساب میعانات گازی 4 میلیون و 411 هزار تن کالا به ارزش 2 میلیارد و 528 میلیون دلار از گمرکات استان بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن 46 درصد و از نظر ارزش 26 درصد رشد نشان می‌دهد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر تصریح کرد: اهم کالاهای وارداتی در سه‌ماهه نخست سال جاری به گمرکات استان بوشهر شامل برنج ، موز، خودرو و ... به میزان 449 هزار تن و به ارزش 882 میلیون دلار از کشورهای نظیر کره جنوبی، چین، امارات متحده، هند و ... بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی 67 درصد و از نظر ارزشی 52 درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com