0  |  0

رشد ۶۰ درصدی صادرات آمریکا به ایران در نیمه نخست ۲۰۱۵

رشد ۶۰ درصدی صادرات آمریکا به ایران در نیمه نخست ۲۰۱۵

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، وزارت بازرگانی آمریکا در جدیدترین گزارش خود از رشد 60 درصدی صادرات این کشور به ایران در نیمه نخست سال جاری میلادی خبر داد.

صادرات آمریکا به ایران که در ژانویه تا ژوئن سال میلادی گذشته بالغ بر 88 میلیون دلار اعلام شده بود در مدت مشابه سال جاری میلادی به 140.5 میلیون دلار افزایش یافته است.بر همین اساس جایگاه ایران در میان مقاصد صادراتی آمریکا از 138 در نیمه نخست سال 2014 به 113 در نیمه نخست امسال رسیده است.

واردات آمریکا از ایران در این مدت صفر بوده است.بر اساس این گزارش در ششمین ماه سال جاری میلادی 28.2 میلیون دلار کالا از آمریکا به ایران صادر شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 60 درصدی داشته است. آمریکا در ژوئن 2014 بالغ بر 17.6 میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

مبادلات تجاری ایران و آمریکا در سال 2014 که نخستین سال اجرای توافق هسته ای موقت بود با کاهش 42 درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شد و به 182.1 میلیون دلار رسید.

صادرات آمریکا به ایران در سال 2014 با افت 41 درصدی مواجه شد و به 182.1 میلیون دلار رسید. واردات آمریکا از ایران در سال 2014 نیز صفر بود. آمریکا در سال پیش از آن نیز تنها 2.2 میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری تسنیم
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com