0  |  0

تولید محتوا در برنامه های کاربردی 10 برابر می شود

تولید محتوا در برنامه های کاربردی 10 برابر می شود

خسرو سلجوقی در حاشیه برگزاری نخستین هم اندیشی بین المللی کلان داده ها در پژوهشکده اسانس های طبیعی دانشگاه کاشان، اشتغال زایی را از مهمترین فواید اجرای این طرح دانست و اظهار کرد: امسال در راستای فرمایش های رهبرمعظم انقلاب که سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل نامگذاری شده است ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تشکیل شد.
وی به نوشتن حدود 50 هزار برنامه کاربردی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: این طرح در سال گذشته زمینه اشتغال یکصد هزار نفر را فراهم کرد که باید برای رفع نیاز کشور این برنامه ها ارتقا یابد، زیرا هر برنامه کاربردی تولید محتوا در فضای مجازی که نوشته شود پیش بینی می شود زمینه اشتغال 2 نفر را فراهم کند.
وی یکی از ویژگی های اپ ها (برنامه های کاربردی) که در سیاست اقتصاد مقاومتی دیده شده است را درون زا و برون گرا بودن برشمرد و تصریح کرد: این برنامه ها می تواند علاوه بر تولید داخلی در صادرات و بازار خارجی نیز توزیع و کاربرد داشته باشد و از جمله ویژگی های این بخش این است که نیاز به سرمایه گذاری هنگفت ندارد و با وسایلی همچون تبلت، رایانه و با خط اینترنت می توان به تولید محتوا پرداخت.
عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران خاطرنشان کرد: 70 درصد درآمد هر آپ عاید نویسنده می شود و این طرح فرصتی مناسب برای کسب و کار جوانان است.
وی سرمایه انسانی، فناوری ارتباطات و اطلاعات و شکل گیری فرایند نوآوری را سه عامل دانایی در کشور بیان کرد و افزود: ایجاد مراکز رشد، پارک های علم و فناوری و توسعه فناوری های نوین ساختار لازم برای تربیت نیروی انسانی کارآفرین است.
سلجوقی خاطرنشان کرد: در زمینه کسب و کار از بین 180 کشور، ایران رتبه 143 را دارد که این رتبه خوبی نیست.
وی، حاکم بودن الگوهای سنتی را از جمله مشکلات دانست و افزود: با توجه به عصر فناوری و ارتباطات، شناخت چالش ها یکی از بحث های اصلی است.
رئیس نخستین نشست علمی بین المللی کلان داده ها نیز هدف از برگزاری این نشست یک روزه را تبادل تجربیات و آشنایی با آخرین تکنولوژی و فناوری های کلان داده و ارائه راهکارهای علمی برای رونق این صنعت عنوان کرد.
شاهین روحانی گفت: با توجه به افزایش و گسترش روز افزون حجم انتقال اطلاعات در فضای مجازی اینترنت به خصوص در حوزه بانکداری و تجارت الکترونیکی، مساله کلان داده، ورود و ذخیره سازی حجم زیادی از اقلام اطلاعاتی داده ها و مدیریت آن، پیش پردازش و پس پردازش، سرعت، دقت و امنیت اطلاعات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار شده و توجه بسیاری از محققان و متخصصین در حوزه فناوری اطلاعات را به خود معطوف کرده است.
وی افزود: کلان داده ها به مجموعه ای از داده هایی گفته می شود که بسیار حجیم هستند که مدیریت، کنترل و پردازش آنها فراتر از توانایی ابزارهای نرم‌افزاری در یک زمان قابل تحمل و مورد انتظار است و در سیستم های اینترنت و حس گرهای مختلف استفاده می شود.
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف تاکید کرد: نتایج بسیار جالبی از این حجم بزرگ داده ها استخراج می شود و کلان داده ها نیز در موارد مختلف در تحلیل های اجتماعی و بانکداری کاربرد دارد.
روحانی خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود تا پنج سال آینده برای اشخاصی که توان تحلیل داده و مسلط به علم مهندسی و علوم داده باشند، یک میلیون کار تولید شود.
وی افزود: نتایج تحلیل داده های حجیم در صنعت، تجارت و علم کاربرد دارد و دقت موجود در کلان ‌داده ممکن است منجر به اطمینان بیشتر بر تصمیم‌ گیری شود و تصمیمات بهتر می‌تواند به معنای کارایی عملیاتی بزرگتر، کاهش هزینه و کاهش ریسک باشد.
نخستین نشست علمی بین المللی هم اندیشی کلان داده ها با حضور جمعی از اندیشمندان، محققان و استادان برجسته دانشگاه های کشورهای فرانسه، سوئد، هنگ کنگ و ایران و مدیران شرکت های صنعتی و سازمان فناوری اطلاعات ایران در پژوهشکده اسانس های طبیعی قمصر دانشگاه کاشان به کار خود پایان داد.
در این نشست با حضور تعدادی از اعضای هیات علمی دانشگاههای داخل و خارج از کشور و بزرگان صنایع و افرادی از بخش سیاستگذاری دولتی و فناوری اطلاعات، موضوع کلان داده از جنبه های مختلف بررسی و راهکارهایی برای توسعه علمی این صنعت در آینده ترسیم شد.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایرنا
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com