0  |  0

۲ مرکز رشد در استان لرستان راه‌اندازی می‌شود

۲ مرکز رشد در استان لرستان راه‌اندازی می‌شود

محمود رضا شاکرمی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، بابیان اینکه سال 95 در راستای اقتصاد مقاومتی شش پروژه در استان وجود دارد اظهار داشت: اولین پروژه حمایت و هدایت پنج شرکت در واحدهای فناوری مستقل در پارک علم و فناوری لرستان جهت اخذ مجوز است.
وی بابیان اینکه در حال حاضر 13 شرکت دانش‌بنیان در سامانه استان ثبت شده است افزود: برخی از این شرکت‌های دانش‌بنیان جدید و برخی فعال هستند.
رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان با اشاره به اینکه اکثر شرکت‌های دانش‌بنیان ما خصوصی هستند، عنوان کرد: اگر شرکتی هم در ادارات وجود دارد معمولاً سهم بخش خصوصی بیش از 50 درصد است بنابراین هدف‌گیری ما حدود 15 شرکت است که امیدواریم از این شرکت‌ها پنج شرکت دانش‌بنیان داشته باشیم.
وی بیان کرد: از دیگر پروژه‌های ما راه‌اندازی مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان الیگودرز است که نیازمند فضا و امکانات است و برای توسعه مراکز رشد در کل استان تعاملات خوبی با دانشگاه‌ها داریم.
شاکرمی بابیان اینکه راه‌اندازی دو مرکز رشد برای شهرستان الیگودرز و دورود در نظر گرفته‌ شده است، خاطرنشان کرد: برای راه‌اندازی مرکز رشد شهرستان الیگودرز تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه آزاد شهرستان بسته‌ شده تا با امکاناتی که در اختیار قرار می‌دهند بتوانیم به‌صورت مشترک این کار را انجام دهیم.
وی با اشاره به وجود مراکز رشد در سطح دانشگاه آزاد اسلامی و عدم‌حمایت از سوی پارک به این مراکز، گفت: این مرکز رشدی که مدنظر ما است و می‌تواند از حمایت مالی و معنوی ما برخوردار باشد و از معافیت‌های مالی برخوردار باید زیر نظر پارک باشد.
رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان بابیان اینکه سه مرکز رشد در شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد و دلفان زیر نظر پارک علم و فناوری فعالیت دارند، عنوان کرد: برای سال 95 بنا است دو مرکز رشد در الیگودرز و دورود راه‌اندازی شود و در سایر شهرستان‌ها نیز تلاش بر این است تا مرکز شکوفایی و خلاقیت افتتاح شود.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه لرستان طی تفاهم‌نامه‌ای بنا است در راه اندازی مراکز شکوفایی ما را یاری دهد، گفت: پروژه بعدی ما تکمیل ساختمان پارک علم و فناوری لرستان است که بالای 90 درصد تکمیل‌شده و امیدواریم بتوانیم تا پایان 95 تکمیل شود.
شاکرمی بابیان اینکه دانشگاه‌های لرستان تعامل خوبی با ما داشته‌اند، خاطرنشان کرد: در کشور ما موازی کاری انجام می‌شود مانند مراکز رشدی که در دانشگاه‌های استان است فعالیت چندانی ندارند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: تسنیم
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com