0  |  0

سند موانع کسب‌و‌کار در حوزه ICT منتشر شد

سند موانع کسب‌و‌کار در حوزه ICT منتشر شد

صغر رضانژاد با بیان اینکه هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران سند موانع کسب و کاردرحوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را با نگاهی جامع بر مشکلات راه‌اندازی و توسعه فعالیت‌های تجاری ICT درکشور تهیه و تصویب کرد، گفت: این سند هم‌اکنون آماده ارائه به نهادهای حاکمیتی و تصمیم‌گیر در حوزه فاوا است.
دبیر سازمان نصر تهران با تشریح مشکلات راه‌اندازی و تداوم کسب‌وکار درشاخه‌های مختلف حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: در این سند تلاش شده تا علاوه بر طرح معضلات و چالش‌های عمومی کسب‌و‌کارهای ICT، مشکلات تخصصی فعالان این حوزه در بخش‌های مختلف از جمله نرم‌افزار، سخت‌افزار، اینترنت، تجارت الکترونیکی، مشاوران و تجهیزات شبکه گردآوری و مستند شود.
وی با اشاره به ارائه راهکارها و پیشنهادهای تخصصی این سازمان درباره مشکلات عنوان کرد: سازمان دراین سند ضمن تشرح معضلات فعالیت‌های تجاری حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، راهکارهای مشخص خود در این زمینه را متناسب با نیازهای صنف ارائه و پیشنهاد کرده است.
او درباره عناوین اصلی موجود در این سند یادآور شد: موضوعاتی همچون اخذ مجوز فعالیت از نهادهای دولتی و وجود متولیان متعدد در حوزه فاوا و ارائه مصداق‌های بارز این مشکلات، عدم وجود آمار و اطلاعات از وضعیت بازار در کل صنعت فاوا، موانع اخذ اعتبار و کسب سرمایه برای راه‌اندازی و حیات کسب‌و‌کارهای این حوزه از جمله عمده‌ترین مشکلات و موانع کسب‌و‌کار حوزه فاوا در کشور هستند.
رضانژاد در این باره گفت: مواردی از قبیل تامین منابع مالی برای سرمایه در گردش و توسعه فعالیت‌ها، کمبود نیروی انسانی ستادی و فنی در حوزه فاوا، نبود قوانین گمرکی متناسب با حوزه فاوا برای واردات تجهیزات این بخش و مشکلات مختلف تعرفه‌های گمرکی، ورود حاکمیت در حوزه رقابت با بخش خصوصی، عدم تناسب ضرایب مالیاتی مشاغل این حوزه با وضعیت واقعی، عدم اجرای صحیح بخشنامه سازمان تامین اجتماعی در حوزه فاوا و اعمال سلیقه‌های شخصی،عدم بروزآوری یا حتی تدوین قوانین حاکم بر حوزه فاوا و به تفسیر مصداق‌های آن درشاخه‌های مختلف کسب‌و‌کار فاوا بخش دیگری از این مشکلات هستند که در این سند به درستی تشریح شده‌اند.
دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران ضمن دعوت از اعضای صنف و فعالان بخش خصوصی برای ارائه نظرات خود در رابطه با این سند گفت: مدیران و کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌توانند با مطالعه این سند، نظرات و پیشنهادات تخصصی خود را در این زمینه به سازمان ارائه کنند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: تسنیم
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com