1  |  0

شبکه‌سازی منسجم‌ شرکت های نوپای فناور باسیلیکون ایرانی

شبکه‌سازی منسجم‌ شرکت های نوپای فناور باسیلیکون ایرانی

مهدی صفاری‌نیا درخصوص برگزاری اولين نشست سيليكون ايران که همزمان با نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس۲۰۱۶ برگزار شد، افزود: با ایجاد فرضیه نوآوری باز، در سطح جهانی دسترسی به اطلاعات، خلق ایده و یافتن نظریه‌های جدید برای همه افراد و شرکت‌ها فراهم شده و بيشتر دولت‌ها هم به سمت اقتصادهای مبتنی بر شرکت‌های کوچک و متوسط روی آورده‌اند.
وی ادامه داد: شرکت‌های بزرگ به‌جای ایجاد یا توسعه واحدهای خودشان به سمت برون‌سپاری فعالیت‌های تحقیق و توسعه به سمت شرکت‌های نوپا و استارتاپی روی آورده‌اند به نحوی که بتوانند از ظرفیت نوآوری‌ها، ایده‌ها و تیم‌های جدید برای فعالیت‌های جدید تحقیقاتی خودشان استفاده کنند.
صفاری‌نیا با بیان اینکه مرکز شتابدهی نوآوری نیز با همین رویکرد تلاش کرده محیطی را برای شناسایی و فعالیت کارآفرینان و شرکت‌های نوپا فراهم کند به نحوی که امکان استفاده از ظرفیت‌ها برای شرکت‌های بزرگ هم فراهم شود، اظهار داشت: ترویج و مدیریت این موضوع در سطح کشور از فعالیت‌های مرکز شتابدهی نوآوری بوده و تلاش کرده مدل‌های بومی تجاری‌سازی را برای فعالیت‌های شرکت نوپا و ظرفیت ورود نیروهای داخلی و متخصص را برای حوزة کارآفرینی تسهیل کند.
وی ادامه داد: تلاش مرکز جلوگیری از انحصار محیط کارآفرینی توسط گروه‌ها است به نحوی که امکان فعالیت برای تمامی گروه‌های علاقه‌مند، دانشگاه‌ها، شرکت‌های بزرگ و مجموعه‌های مختلف در این محیط فراهم شود.
عضو کمیته راهبردی نشست سیلیکون ایران با اشاره به اینکه بازار، نقدینگی و عدم وجود یک تیم مناسب پیشبرد طرح، سه مشکل عمده‌ي شکست شرکت‌های نوپا است، افزود: سیلیکون ایران برای پوشش این سه نقطه است؛ یعنی باید بتواند با تبادل و انتقال تجربیات تیم‌های موفق، شرکت‌های نوپای جدید را با این مشکلات آشنا کند.
صفاری‌نیا خاطرنشان کرد: شرکت‌های وارد شونده به این حوزه عمدتا نوپا و تازه‌کار هستند و باید مداوم آموزش ببینند، امیدوارم شرکت‌های بزرگی که با موضوع بهره‌برداری بهتر از شرکت‌های استارتاپی، نوآور و نوپا آشنایی ندارند نیز با دنبال کردن مباحث اصلی این نشست، در آینده‌ی نزدیک به چرخه کسب و کارهای نوین وارد شوند.
وی گفت: این اولین تجربه سیلیکون ایران بود و سعی خواهد شد این مسیر مستمر باقی بماند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com