0  |  0

ضرورت حرکت دانشگاه‌ها به سمت اشتغالزایی

ضرورت حرکت دانشگاه‌ها به سمت اشتغالزایی

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: زمانی اشتغال و کارآفرینی در جامعه رونق می‌گیرد که مدیران استان با مسأله اشتغال هماهنگی داشته باشند و هر کدام دین خود را ادا کنند.
 دکتر بهرام دلفان در نشست دانشگاهیان و اعضای اتاق فکر استان با منتخبان مردم خرم‌آباد در مجلس، اظهار کرد: اشتغال، آموزش و تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان 3 اولویت لرستان محسوب می‌شوند.
وی ادامه داد: برای حل اشتغال استان باید قوانین و آئین‌نامه‌های جاری اصلاح شوند و یا قوانین بهتری جایگزین شوند.
دلفان اضافه کرد: زمانی اشتغال و کارآفرینی در جامعه رونق می‌گیرد که مدیران استان با مسأله اشتغال هماهنگی داشته باشند و هر کدام دین خود را ادا کنند.
این مدرس دانشگاه با بیان اینکه آموزش تحقیقات و فناوری اساس توسعه هر کشوری است، افزود: استفاده از ظرفیت دانشگاه برای ایجاد اشتغال دست نخورده است و اگر ارزشیابی سالانه دانشگاهیان را مشاهده کنید چیزی به عنوان اشتغال در آن وجود ندارد و دانشگاه‌ها باید به سمت ایجاد اشتغال بروند و تنها به کار علمی و ارائه مقاله اکتفا نکنند.
وی درباره وضعیت بهداشت و درمان و بهبود آن در استان گفت: باید ساخت و تجهیز بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی را در نظر بگیرید همچنین در تأمین و ماندگاری پزشک متخصص نیز تلاش شود.
دلفان بیان کرد: در بحث سلامت که دولت نمی‌تواند ورود پیدا کند، از ظرفیت مجمع خیرین سلامت استان استفاده شود.
این مدرس دانشگاه گفت: برخی از مدیران توانمندی لازم را برای اداره سازمان‌ها ندارند و این اعتماد به نفس استان و شهرستان‌ها را خدشه‌دار می‌کند، امیدوارم کسانی که کارآزموده هستند فارغ از کار جناحی در خدمت مردم باشند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com