0  |  0

ضرورت حرکت دانشگاه‌ها به سمت اشتغالزایی

ضرورت حرکت دانشگاه‌ها به سمت اشتغالزایی

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: زمانی اشتغال و کارآفرینی در جامعه رونق می‌گیرد که مدیران استان با مسأله اشتغال هماهنگی داشته باشند و هر کدام دین خود را ادا کنند.
 دکتر بهرام دلفان در نشست دانشگاهیان و اعضای اتاق فکر استان با منتخبان مردم خرم‌آباد در مجلس، اظهار کرد: اشتغال، آموزش و تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان 3 اولویت لرستان محسوب می‌شوند.
وی ادامه داد: برای حل اشتغال استان باید قوانین و آئین‌نامه‌های جاری اصلاح شوند و یا قوانین بهتری جایگزین شوند.
دلفان اضافه کرد: زمانی اشتغال و کارآفرینی در جامعه رونق می‌گیرد که مدیران استان با مسأله اشتغال هماهنگی داشته باشند و هر کدام دین خود را ادا کنند.
این مدرس دانشگاه با بیان اینکه آموزش تحقیقات و فناوری اساس توسعه هر کشوری است، افزود: استفاده از ظرفیت دانشگاه برای ایجاد اشتغال دست نخورده است و اگر ارزشیابی سالانه دانشگاهیان را مشاهده کنید چیزی به عنوان اشتغال در آن وجود ندارد و دانشگاه‌ها باید به سمت ایجاد اشتغال بروند و تنها به کار علمی و ارائه مقاله اکتفا نکنند.
وی درباره وضعیت بهداشت و درمان و بهبود آن در استان گفت: باید ساخت و تجهیز بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی را در نظر بگیرید همچنین در تأمین و ماندگاری پزشک متخصص نیز تلاش شود.
دلفان بیان کرد: در بحث سلامت که دولت نمی‌تواند ورود پیدا کند، از ظرفیت مجمع خیرین سلامت استان استفاده شود.
این مدرس دانشگاه گفت: برخی از مدیران توانمندی لازم را برای اداره سازمان‌ها ندارند و این اعتماد به نفس استان و شهرستان‌ها را خدشه‌دار می‌کند، امیدوارم کسانی که کارآزموده هستند فارغ از کار جناحی در خدمت مردم باشند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 300 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی: