0  |  0

امضای تفاهم نامه جهاددانشگاهی با پارک علم و فناوری کردستان

امضای تفاهم نامه جهاددانشگاهی با پارک علم و فناوری کردستان

دکتر خالد سعیدی، در جلسه امضای تفاهم نامه جهادانشگاهی و پارک علم و فناوری استان، اظهار کرد: مرکز رشد و فناوری گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی استان که طبق این تفاهم نامه شروع به کار می‌کند می‌تواند ایده‌های خاصی در حوزه گیاهان دارویی و کشاورزی و منابع طبیعی جذب و حمایت کرده و به شرکت دانش بنیان تبدیل کند.
وی با اشاره به اینکه دولت کنونی به طور جدی از راه اندازی شرکت‌های دانش بنیان حمایت می‌کند، افزود: امید است ما نیز بتوانیم با راه اندازی این مرکز رشد و حمایت‌های دولت، گامی موثر در راستای توسعه پایدار استان کردستان برداریم.
رئیس پارک علم و فناوری استان کردستان همکاری و هم افزایی بین بخشی دستگاه‌های اجرایی استان را لازمه تحقق این اهداف دانست و بیان کرد: باید سعی کنیم با برنامه‌ریزی و مدیریت درست، محصولات مراکز رشد را به سمت توسعه و تبدیل به برند شدن برده و زمینه صادرات آنها را نیز فراهم کنیم.
سعیدی در ادامه، با اشاره به پتانسیل استان کردستان در زمینه گیاهان دارویی عنوان کرد: باید گیاهانی را که در سطح استان رویش بیشتری دارند شناسایی و تقویت کرده و به یک برند تبدیل کنیم، سپس با تقویت فرهنگ بومی استفاده از آن، درصدد توسعه استانی و کشوری آن برآییم که تحقق این مهم نیازمند حمایت و هدایت از نیروی جوان است.
وی خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی با راه اندازی مرکز رشد و فناوری گامی مهم در راستای حمایت از ایده‌های کسب و کار برداشته است که می‌تواند به توسعه پایدار استان کمک کند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 300 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی: