0  |  0

فرهادی خبر داد: تسریع حرکت دانشگاه های کشور به سمت کارآفرینی

فرهادی خبر داد: تسریع حرکت دانشگاه های کشور به سمت کارآفرینی

دکتر محمد فرهادی روز دوشنبه در آیین امضای تفاهم نامه حمایت از توسعه اقتصاد دانش بنیان شهر تهران و تفاهم نامه ایجاد موزه علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران که در محل نگارخانه برگ برگزار شد، گفت: دانش باید کارآمد باشد، بتواند تبدیل به ثروت شود و نیازهای کشور را برطرف کند.
وی ابراز امیدواری کرد که با ساختار جدید علمی همه چیز باید مبتنی بر دانش و علم محور باشد.
فرهادی با اشاره به پارک علم و فناوری شهرداری تهران که قرار است در بوستان ولایت تاسیس شود، گفت: این پارک به سرعت جای خود را باز می کند و با احتساب آن شمار پارک های علم و فناوری به 39 و 40 پارک می رسد.
وی ادامه داد: محل تاسیس این پارک در کنار سایر فعالیت های علمی مطرح در بوستان ولایت مانند بیمارستان هسته ای در نظر گرفته شده است.
فرهادی خاطر نشان کرد که اعتبارات ساخت این پارک پیش بینی شده است و ساخت آن امسال آغاز می شود.
وزیر علوم در پاره ای دیگر از سخنان خود در جمع خبرنگاران نیز گفت: تفاهم نامه ای را با شهرداری تهران در زمینه ایجاد موزه علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران در بوستان ولایت امضا کردیم.
فرهادی با اشاره به اینکه زمین تاسیس این موزه را شهرداری و اعتبارات آن را وزارت علوم تامین می کند، گفت: در این موزه تاریخ علم و فناوری کشور و دستاوردهای فناوری و علمی به نمایش گذاشته می شود.
فرهادی با اشاره به این که هم اکنون موزه علوم و فناوی در شهر تهران وجود دارد، گفت: این موزه که فعالیت خود را از سال 89 در محل کتابخانه ملی آغاز کرده، عملکرد خوبی داشته است به طوری که در چهار سال گذشته موزه برتر کشور اعلام شد و سال گذشته حدود 300 هزار نفر بازدید کننده داشت.
وی ادامه داد که با تاسیس موزه جدید علوم و فناوری در بوستان ولایت، موزه قدیمی به موزه جدید منتقل می شود.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایرنا
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com