0  |  1

تسهیلات ۱۰۰میلیون تومانی به شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور ارائه می‌شود

تسهیلات ۱۰۰میلیون تومانی به شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور ارائه می‌شود

مرتضی براری در همایش کسب و کار، توسعه اشتغال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در اردبیل اظهار داشت: در تفاهم‌نامه انجام شده تسهیلات 100 میلیون تومانی با سود 4 درصد به شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد در کشور ارائه می‌شود تا این شرکت‌ها بتوانند گام بزرگی در بازاریابی و توسعه اشتغال در منطقه داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه درآمد ایران از حوزه ICT در 5 سال آینده به‌صورت چشمگیری افزایش می‌یابد، ‌افزود: انتظار می‌رود استان‌های کشور نیز در این حوزه سرمایه‌گذاری زیادی داشته باشند تا بتوانند از این طریق برای منطقه خود درآمدی پایدار ایجاد کنند.
معاون امور دولت، مجلس و استان‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: امروزه بسیاری از جوانان با تکنولوژی و ورود به ICT در بخش‌های مختلف درآمد زیادی را برای خود کسب کرده‌اند و در صدد هستیم این درآمدزایی و ورود به فروش و بازار موبایل را به استان‌ها بکشانیم که دراین زمینه با تمهیدات لازم کارگاه‌های تخصصی آموزشی بین شرکت‌های فروشنده در اردبیل برگزار می‌شود.
براری اظهار کرد: استان اردبیل ظرفیت‌های بسیار بالایی در حوزه توریسم سلامت دارد به‌طوری که 500 توریسم سلامت در این استان شناسایی شده و با راه‌اندازی شبکه سرویس فروش می‌توانیم گام بزرگی در توسعه اقتصادی منطقه بااستفاده از ظرفیت توریسم سلامت برداریم.
وی گفت: درآمدزایی و کارآفرینی در حوزه ICT یک امر بسیار ضروری در جامعه است و امروزه اشتغال در فضای مجازی در جهان به جایگاه والایی رسیده و ما باید از این فرصت به دست آمده بتوانیم استفاده مثبتی داشته باشیم و در آینده نزدیک حوزه ICT را به یکی از قطب‌های درآمدزای کشور تبدیل کنیم.
معاون امور دولت، مجلس و استان‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: از دیگر اولویت‌های وزارت فناوری اطلاعات معرفی صنایع دستی کشور از طریق موبایل و ICT است که با برنامه‌ریزی‌های منسجم می‌توان صنایع دستی کشور را از طریق موبایل معرفی کرد و بتوان درآمد بسیار کلانی از فروش اینترنتی صنایع دستی کشور به وجود آورد.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 300 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: تسنیم
مطالب پیشنهادی: