0  |  0

نباید انتظار کار دولتی داشت؛ تفکر کارآفرینی از کودکی باید شکل گیرد

نباید انتظار کار دولتی داشت؛ تفکر کارآفرینی از کودکی باید شکل گیرد

کامران اصغری با بیان اینکه باید قبول کرد که اتکا به دولت به نفع تعاونی‌ها نبوده و نیست، افزود: ما کمتر از کشورهای دیگر نیستیم اما باید برنامه‌ریزی درستی شود و از این وصل شدن به دولت بکاهیم تا بتوانیم موجب رشد کشور شویم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه امروزه دولت به سمت مشاغل خرد، خوداشتغالی و تعاونی‌های کوچک رفته، گفت: موانع مشاغلی که نیاز شهرستان است باید برطرف شود و بومی‌سازی شکل بگیرد.
این مسؤول بیان کرد: به دانش‌آموزان باید از همان سنین پایین آموزش داد که توقع بالا نداشته باشند و با تلاش خود بتوانند کارآفرین باشند نه اینکه انتظار کار دولتی داشته باشند.
اصغری تأکید کرد: برای حل بعضی مسائل باید به‌صورت میدانی و موردی ورود پیدا کرد و صرفاً با جلسه حل نمی‌شود، البته دستگاه‌های دولتی باید از ایجاد مشکل بپرهیزند و دستگاه‌های قانونی نیز قوانین مربوطه را وضع کنند، چه بسا گاهی باید قوانین جدید وضع شود.
* وضع اسفناک وزارت کار
نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس‎آباد در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه بانک‌ها امروزه کار بنگاهی انجام می‌دهند، گفت: وزارت کار نیز به چنین وضعی دچار شده و به‌جای حل مشکلات مردم برای خود صنعت ایجاد کرده و از وظیفه اصلی خود دور شده است.
شمس‌الله شریعت‌نژاد بیان کرد: در استان عده زیادی جوان جویای کار یافت می‌شود که در شمال کشور با وجود مواهب الهی باید سعی شود تا بومی‌سازی و خودکفایی شکل گیرد.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری فارس
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com