0  |  0

دومین نشست سالانه کارآفرینی شیراز برگزار شد

دومین نشست سالانه کارآفرینی شیراز برگزار شد

حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان فارس در دومین نشست سالانه کارآفرینی شیراز، نوآوری را مهمترین رکن چرخه کارآفرینی برشمرد و گفت: نوآوری خاصه نوآوری زاده شده از دانشگاه عامل بسیار مهمی در ایجاد کارآفرینی است. از این‌رو انتظار بر این است تمام مراکز علمی-تحقیقاتی به حوزه کارآفرینی ورود کنند. دومین نشست سالانه کارآفرینی شیراز با هدف ایجاد شبکه‌ سرمایه‌گذاران‌خطرپذیر، ترویج و گسترش اکوسیستم کارآفرینی در شیراز برگزار شد. حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان فارس گفت: این نشست، رویدادِ شبکه‌ساز در ایجاد، ترویج و گسترش اکوسیستم کارآفرینی است.
وی توسعه همکاری‌ها در حوزه کسب‌وکارهای نوپا و نو‌ارزش‌آفرین را مهمترین هدف نشست سالانه کارآفرینی شیراز دانست و افزود: برنامه اصلی این رویداد تبادل نظر و ایجاد شبکه بین فعالان، سازندگان و شکل‌دهندگان اکوسیستم کارآفرینی در ایران و همچنین پایش فعالیت‌های صورت‌گرفته در کشور و منطقه است که این مهم از طریق برگزاری جلسات هم‌اندیشی، برگزاری کارگاه‌ها و پنل‌ها پیگیری می‌شود.
شریف تصریح کرد: نوارزش‌آفرینی، مقوله‌ای چند بُعدی است که عوامل متعددی باید بخوبی و بدرستی با یکدیگر تعامل کنند تا بتواند به نتیجه مناسب منتج شود. برای ایجاد یک «اکوسیستم‌کارآفرینی» در یک منطقه نیاز است همه افراد و نهادهای ذی‌ربط ازجمله از قبیل دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی خاصه نخبگان و مستعدان‌برتر، افراد خلاق، سرمایه‌گذاران و همچنین دولت نقش خود را بخوبی ایفا کنند.
رئیس بنیاد نخبگان فارس خاطرنشان کرد: نیروی‌انسانی خلاق، ظرفیت سرمایه‌گذاران خطرپذیر و البته وجود قوانین مشوق نو‌آوری، مجموعه منسجمی تشکیل می‌دهند که در تعامل تنگاتنگ با یکدیگر فضای نوآوری و اقتصاد دانش‌بنیان را رونق می‌بخشند.
شریف ادامه داد: نیروی‌انسانی خلاق، به‌عنوان سرمایه اصلی و مهمترین رکن توسعه و پیشرفت کشور، پایه و اساس چرخه کارآفرینی است. در این بین بنیاد ملی نخبگان رسالت خود را شناسایی و حمایت هدفمند از این سرمایه کم‌بدیل قرار داده است. از سوی دیگر با توجه به نگاه حاکم بر معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری و تأکید مداوم دکتر ستاری بر اهمیت کارآفرینی، بنیاد نخبگان فارس طی دو سال گذشته، فعالیت‌های گسترده‌ای در این زمینه داشته است.
وی نوآوری را رکن دیگر تشکیل چرخه کارآفرینی برشمرد و بیان داشت: نوآوری خاصه نوآوری زاده شده از دانشگاه عامل بسیار مهمی در ایجاد کارآفرینی است به هیمن دلیل انتظار بر این است تمام دانشگاه‌ها و مراکز علمی-تحقیقاتی استان خاصه دانشگاه‌های شیراز و علوم‌پزشکی شیراز که هر دو در زمره بزرگترین و بهترین دانشگاه‌های کشور هستند و همچنین مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی شیراز باید با جدیت بیشتری به حوزه کارآفرینی ورود کنند.
شریف با اشاره به لزوم کار گروهی، یادآور شد: نوآوری‌های مشتری‌پسند، نیاز به تیم‌های توانمند دارد که اصول گسترش کسب‌وکارهای غزال (startup) را بداند که این موضوع به واسطه دانشگاه‌های نسل‌سوم و شتاب‌دهنده‌های کسب‌وکار میسر شدنی است؛ البته حمایت قانون و دولت از طریق مراکز رشد و پارک‌های خصوصی و دولتی چرخه علم تا ثروت را تکمیل می‌کند.
وی در پایان با اشاره به اقدامات انجام‌شده برای ایجاد شبکه سرمایه‌گذاران خطرپذیر، شروع فرآیند ایجاد فن‌بازار جنوب، همکاری با رسانه‌های حاضر در پنل‌ها برای ترویج کلید واژه‌های فارسی در حوزه کارآفرینی، توسعه فرهنگ اعتماد در ایده‌پردازی و قواعد حقوقی مربوط به اشتراک ایده‌های کارآفرینانه را از مهمترین دستاوردهای نشست سالانه کارآفرینی شیراز برشمرد.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: بنیاد ملی نخبگان
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com