0  |  0

ظرفیت‌های قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان اجرایی شود

ظرفیت‌های قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان اجرایی شود

دکتر سیدیحیی میرزایی، با بیان این‌که مشکلات مالی عمده‌ترین چالش شرکت‌های دانش‌بنیان است، اظهار کرد: بزرگترین دلیل این موضوع آن است که مصرف‌کنندگان داخلی رغبت چندانی به خرید محصولات دانش‌بنیان ندارند.
وی افزود: دولت تا حدی می‌تواند نسبت به این شرکت‌ها حمایت مالی داشته باشد؛ هرچه صندوق نوآوری یا معاونت فناوری ریاست‌جمهوری به شرکت‌ها وام دهند، در صورت عدم برقراری گردش مالی شرکت توسط مصرف‌کنندگان و سازمان‌های داخلی، بازپرداخت وام معضل دیگری برای این شرکت‌ها‌ خواهد شد.
مدیر مرکز رشد فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به ظرفیت‌های قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: مطابق با این قانون خرید محصولات داخلی دانش‌بنیان برای سازمان‌ها نسبت به محصولات داخلی غیر دانش‌بنیان و محصولات خارجی اولویت دارد اما این قانون هنوز چندان که باید جا نیفتاده است.
میرزایی پیش‌نیاز خرید محصولات داخلی دانش‌بنیان را اجرایی کردن قانون توسط مجموعه اجرایی استان دانست و عنوان کرد: مهم ترین کاری که باید انجام شود این است که سیستم اجرایی استان از ظرفیت‌های این قانون استفاده و حداقل بخش‌های دولتی را به خرید محصولات دانش‌بنیان ترغیب یا حتی اجبار کند. این قانون می‌تواند پاسخگوی سیستم نظارتی سازمان‌ها برای خرید محصول هم باشد.
وی تصریح کرد: یکی از اصلی‌ترین موضوعات سطح کیفیت و استاندارد محصولات دانش‌بنیان است. این محصولات باید برای تأمین نیاز یک مجموعه استانداردهای لازم آن سازمان را کسب کند؛ همچنین باید اطلاعات مورد نیاز درباره محصولات در اختیار سازمان قرار گیرد درحالی‌که تفکر غالب بر جامعه این است که اجناس ایرانی مرغوبیت چندانی ندارند و اطمینان به محصولات داخلی کمتر است؛ این تفکر باید زدوده شود.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com