0  |  1

برگزاری استارتاپ ویژه صنایع دریایی و شیلات

برگزاری استارتاپ ویژه صنایع دریایی و شیلات

نخستین رویداد ملی استارتاپ دریایی با محوریت صنایع دریایی، محیط‌زیست، شیلات و... شهریور ماه 95 همزمان با دومین همایش ملی فناوری‌های دریایی در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) با حضور مدیران ارشد صنایع دریایی کشور و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می‌شود.
علی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران اظهار کرد: نخستین رویداد ملی کارآفرینی تخصصی در حوزه دریایی با هدف جذب ایده در حوزه صنایع دریایی، محیط زیست و شیلات همزمان با همایش ملی فناوری دریایی در مرکز رشد واحدهای فناور نوشهر برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه امروزه ایده‌پردازی و نوآوری در کنار گسترش دسترسی به شبکه جهانی اطلاعات و فضای وب، انقلابی در حوزه کارآفرینی و ظهور کسب‌و‌کارهای نوپا در جهان به‌وجود آورده است، افزود: ارتباط موثر ایده‌پردازان با سرمایه‌گذاران و نخبگان می‌تواند نقش بسیاری را در معرفی و ورود روش‌ها و کالاهای مورد نیاز جامعه و تسهیل امر تولید داشته باشد.
معتمدزادگان گفت: استارتاپ‌ها در سراسر دنیا با موضوعات مختلف شکل گرفته‌اند تا جریان تبدیل ایده به پدیده و در نهایت ورود به بازار را تسهیل و تشریح کنند.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران با بیان اینکه استارتاپ‌ها با محور ایده‌های نوآورانه و خلاقانه بنا می‌شوند، بیان کرد: فرد یا افراد خلاق و نوآور، با ایده نو در جست‌وجوی روش‌هایی برای کسب درآمد از ایده خود و تولید انبوه محصولات یا خدمات بر آن ایده هستند که تحقیق و توسعه بیشترین نقش را در شکل‌گیری ایده‌های نوآورانه و موفق دارد
معتمدزادگان ادامه داد: ظرفیت‌های بسیار زیادی در نوشهر وجود دارد که مهم‌ترین آن را در ظرفیت دریایی دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) داریم که دارای متخصصان توانمند دریایی هستند.
وی گفت: ایده‌های برگزیده در این استارتاپ دریایی علاوه بر دریافت جوایز نفیس در اولویت جذب سرمایه‌گذاری و استقرار در مرکز رشد واحدهای فناور نوشهر برای تبدیل شدن به یک کسب‌و‌کار صنعتی قرار می‎گیرند، این حمایت‌ها شامل تسهیلات مالی بلاعوض، بازاریابی محصولات و خدمات تولید شده، حمایت کامل از دانش بنیان شدن تیم‌ها، ارائه فضای کاری و اداری و دیگر حمایت‌های مورد نیاز تیم‌هاست.
ایده‌های مطرح شده باید دارای ویژگی‌های شاخص زیر باشند.
• ایده‌های مطرح شده باید در راستای توسعه و رونق صنعت دریایی داخلی باشد.
• ایده مشابهی در داخل کشور قبلا ارائه نشده باشد.
• ایده مطرح شده باید دارای طرح توجیه اقتصادی مناسبی باشد.
• ایده‌های مرتبط با اشتغال‌زایی و محرومیت‌زدایی در اولویت انتخاب هستند.
• ایده‌های با فناوری بالا و خدمات نوین دارای امتیاز مثبت هستند.
• حمایت اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و فعالان بخش خصوصی از ایده‌ها دارای امتیاز مثبت است.
• ایده‌های دارای نمونه اولیه دارای امتیاز ویژه هستند.
علاقه‌مندان ایده‌های خود را تا 95/04/15 به آدرس startup@mstp.ir ایمیل کنند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: روزنامه فرصت امروز
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com