0  |  0

تفاهمنامه نخستین «شهر دانایی» امضا و مبادله شد

تفاهمنامه نخستین «شهر دانایی» امضا و مبادله شد

تفاهمنامه «شهر دانایی» به عنوان نخستین مرکز نوآوری و شکوفایی در البرز، با حضور دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استاندارالبرز، شهردار کرج و جمعی از مسئولان در استان البرز امضا و مبادله شد.
 در راستای برداشتن نخستین گام برای عینیت بخشیدن اقتصاد مقاومتی و رشد علمی کشور در عرصه علم و فناوری، تفاهم نامه تاسیس و بهره برداری از «شهر دانایی؛ مرکز نوآوری و شکوفایی استان البرز» از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استانداری البرز و شهرداری کرج به امضا رسید.
محمدحسین سجادی‌نیری دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی به نمایندگی از معاون علمی و فناوری ریییس جمهوری در این جلسه حضور داشت.
، موضوع این تفاهمنامه همکاری در اجرای طرح «شهر دانایی» با تعریف «مرکز نوآوری و شکوفایی استان البرز» بود که شامل بخش های مختلفی همچون تاسیس پارک موضوعی (Theme Park) علمی و فناوری برای کودکان و نوجوانان، تاسیس مرکز رشد و شتاب دهنده شرکت های فن‌آور و نوآور در حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات، تاسیس مرکز رشد و شتابدهنده شرکت های فن‌آور و نوآور در حوزه صنایع فرهنگی، تاسیس مرکز تجمیع زیرساخت های فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات استان البرز، تاسیس رصدخانه شهری کرج و دهکده هنر است.
مدت این تفاهم نامه یک سال است.
همچنین کارگروهی متشکل از محمدحسین سجادی‌نیری (دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی)، حمیدرضا محمدی (مدیرکل دفتر فن‌آوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری البرز)، محمدرضا زین العابدینی (مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کرج) و محمود دهقان (مدیرعامل سازمان فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرج)، اجرای این تفاهم نامه پیگیری خواهند کرد.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 300 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
مطالب پیشنهادی: