0  |  0

اعطای تسهیلات به طرح‌های اشتغال‌زائی روستائی

اعطای تسهیلات به طرح‌های اشتغال‌زائی روستائی

قرارداد عاملیت اعطای تسهیلات به طرح‌های اشتغال‌زائی روستائی بین نهاد ریاست جمهوری، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و پست‌بانک‌ایران امضا شد.
این قرارداد به‌منظور احداث، تکمیل، بهینه‌سازی، تجهیز، توسعه و فعال کردن واحدهای تولیدی روستائی در بخش‌های مختلف با عاملیت اعطای تسهیلات بانکی از سوی پست بانک، اجرایی می شود.
این تسهیلات به اشخاص حقیقی و حقوقی بخش‌های غیردولتی واجد شرایط معرفی شده از سوی معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم ریاست جمهوری از محل منابع صندوق توسعه ملی و با نرخ سود ۱۰ و ۱۲ درصد پرداخت می شود که ۶ درصد آن توسط دولت و از محل قانون بودجه‌ سال ۱۳۹۵ به‌عنوان کمک‌های فنی و اعتباری و یارانه حمایت از تولید و کسب‌و‌کارها تأمین می‌شود.
منابع اختصاص داده شده طبق این قرارداد ۳ هزار میلیارد ریال است که هریک از فعالان تولیدی روستائی متناسب با نیاز طرح‌ها و پروژه‌های خود می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.
نرخ این تسهیلات در مناطق مرزی ۱۰ درصد و مناطق محروم نیز ۱۲درصد است که ۶ درصد آن از سوی دولت در قالب یارانه سود تسهیلات تأمین می‌شود و فعالان واحدهای تولیدی مناطق مرزی و مناطق محروم به ترتیب صرفاً ۴ و ۶ درصد سود تسهیلات را می‌پردازند.
این قرارداد در محل ساختمان مرکزی پست‌بانک‌ایران میان رضوی معاون توسعه روستائی و مناطق محروم ریاست جمهوری، پورمحمدی معاون امور توسعه تولیدی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و خسرو فرحی مدیرعامل پست‌بانک‌ایران امضاء شد

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 300 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: مهر
مطالب پیشنهادی: