0  |  0

بازارمحور بودن، یکی از شاخصه‌های اصلی اختراع ارزشمند است

بازارمحور بودن، یکی از شاخصه‌های اصلی اختراع ارزشمند است

عجم‌‌نوروزی؛ برگزیده جشنواره رویش گفت: اختراع علاوه بر نوآوری و فناوری باید کیفیت متمایز و برتری داشته باشد. به عبارت دیگری اختراعی ارزشمند است که بنا بر نیازی و بر مبنای علم و ایده ساخته شده و بازارمحور باشد.
حسن عجم‌‌ نوروزی؛ مخترع برگزیده جشنواره رویش، نظارت دقیق بر حوزه اختراعات را لازمه رونق واقعی آن دانست و گفت: نباید و نمی‌توان به هر کالا و محصولی عنوان اختراع اطلاق کرد.
وی افزود: آنچه در اختراع از اهمیت برخوردار است، ارزشمند بودن است. اختراع علاوه بر نوآوری و فناوری باید کیفیت متمایز و برتری داشته باشد. به عبارت دیگری اختراعی ارزشمند است که بنا بر نیازی و بر مبنای علم و ایده ساخته شده باشد و از سوی دیگر نیز بازارمحور باشد تا فرد بتواند از طریق آن به ره‌آور مالی نیز برسد.
عجم‌‌نوروزی با اشاره به اهمیت نگرش کیفی، ادامه داد: نباید به حوزه اختراعات نگاه آماری و کمّی داشت. پیش از این افراد تنها با هدف و انگیزه برخورداری از تسهیلات، وارد عرصه اختراعات می‌شدند و محصولاتی را ارئه می‌دادند که عمدتاً از کیفیت پایینی داشتند. در سال‌های اخیر اما تا حدود بسیاری این روند بهتر شده است و نظارت دقیق‌تر و کارشناسانه‌تری بر اختراعات اعمال می‌شود.
مخترع برگزیده جشنواره رویش با مثبت ارزیابی‌کردن تسهیلات اعطایی بنیاد ملی نخبگان، به حمایت‌های پارک علم‌وفناوری اشاره کرد و گفت: حمایت‌های مالی و معنوی خوبی از حوزه اخترعات انجام شده است که می‌تواند نقش بسزایی در رشد کیفی محصولات داشته باشد. از سوی دیگر به دلیل حضور متخصصان متعهد و کاربلد در پارک‌های علم‌ وفناوری، مشاوره‌هایی بسیار مناسب با محورهای متعددی مانند تقویت پشتوانه فکری اختراع، توانمندسازی، بیمه، مالیات و همچنین چگونگی ایجاد و موفقیت در شرکت‌های دانش‌بنیان به افراد ارائه می‌شود.
وی ادامه داد: باید پالایش و نظارت بیشتری در پارک‌ها وجود داشته باشد تا دیگر شرکت‌ها تحت عنوان دانش‌بنیان، با انگیزه برخورداری از تسهیلات مالی و فضای فیزیکی پارک‌ها نتوانند وارد این گردونه شوند.
وی در پایان به لزوم برقراری ارتباط بین مخترعان و شرکت‌های فنی اشاره کرد و گفت: امکانات بسیاری خوبی در این شرکت‌ها وجود دارد که برخورداری از آنان، نقش مهمی در توانمندتر شدن مخترعان دارد. از سوی دیگر این قبیل شرکت‌ها خدمات تخصصی ارائه می‌‌دهند و به همین دلیل نقش بسزایی در ایده‌پردازی در ذهن مخترعان دارند

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: بنیاد ملی نخبگان
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com