0  |  0

راه‌اندازی شرکت های دانش بنیان دانشگاهی در دانشگاه ها

راه‌اندازی شرکت های دانش بنیان دانشگاهی در دانشگاه ها

بهزاد سلطانی با بیان اینکه ما در صندوق نوآوری و شکوفایی از طرح ها در شرکت های دانش بنیان حمایت می کنیم، گفت: رساله دکتری یا پایان نامه هایی که قابلیت تبدیل به محصول دارند و می تواند در بازار به فروش برسند را می توانیم مورد حمایت قرار دهیم.
وی با تاکید بر اینکه این پایان نامه یا رساله دکتری باید در یک شرکت دانش بنیان به نتیجه رسیده باشند، اظهار کرد: در صورتی که این پایان‌نامه‌ها منجر به ایجاد شرکت دانش‌بنیان دانشگاهی شوند، مورد حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی قرار می گیرند تا محصول خود را تجاری سازی کنند.
وی با اشاره به روش حمایتی صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت های دانش بنیان دانشگاهی گفت: ما حاضریم به عنوان آورده پولی به این شرکت ها وام ارائه دهیم تا در نهایت شاهد ورود محصول به بازار باشیم.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه قرار است وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بخشنامه ای به تمام دانشگاههای سطح کشور ابلاغ کند تا به دانشگاهها اجازه تشکیل شرکت دانش دانش بنیان داده شود، ادامه داد: البته این آیین نامه به ۱۰ سال گذشته باز می گردد ولی به دلایل اقتصادی، عدم وجود قطعی شرکت های دانش بنیان و نبود صندوق نوآوری وشکوفایی ... به مرحله اجرایی نرسید.
سلطانی گفت: طی اطلاع رسانی صندوق به دانشگاهها، تاکنون به ۱۰ استان اعلام کرده ایم و شرایط ایجاد شرکت های دانش بنیان در دانشگاههای این استانها وجود دارد.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 300 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی: