0  |  0

راه‌اندازی شرکت های دانش بنیان دانشگاهی در دانشگاه ها

راه‌اندازی شرکت های دانش بنیان دانشگاهی در دانشگاه ها

بهزاد سلطانی با بیان اینکه ما در صندوق نوآوری و شکوفایی از طرح ها در شرکت های دانش بنیان حمایت می کنیم، گفت: رساله دکتری یا پایان نامه هایی که قابلیت تبدیل به محصول دارند و می تواند در بازار به فروش برسند را می توانیم مورد حمایت قرار دهیم.
وی با تاکید بر اینکه این پایان نامه یا رساله دکتری باید در یک شرکت دانش بنیان به نتیجه رسیده باشند، اظهار کرد: در صورتی که این پایان‌نامه‌ها منجر به ایجاد شرکت دانش‌بنیان دانشگاهی شوند، مورد حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی قرار می گیرند تا محصول خود را تجاری سازی کنند.
وی با اشاره به روش حمایتی صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت های دانش بنیان دانشگاهی گفت: ما حاضریم به عنوان آورده پولی به این شرکت ها وام ارائه دهیم تا در نهایت شاهد ورود محصول به بازار باشیم.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه قرار است وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بخشنامه ای به تمام دانشگاههای سطح کشور ابلاغ کند تا به دانشگاهها اجازه تشکیل شرکت دانش دانش بنیان داده شود، ادامه داد: البته این آیین نامه به ۱۰ سال گذشته باز می گردد ولی به دلایل اقتصادی، عدم وجود قطعی شرکت های دانش بنیان و نبود صندوق نوآوری وشکوفایی ... به مرحله اجرایی نرسید.
سلطانی گفت: طی اطلاع رسانی صندوق به دانشگاهها، تاکنون به ۱۰ استان اعلام کرده ایم و شرایط ایجاد شرکت های دانش بنیان در دانشگاههای این استانها وجود دارد.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com