0  |  0

علوم انسانی در ایجاد شرکت‌های دانش بنیان سهم پایینی دارد

علوم انسانی در ایجاد شرکت‌های دانش بنیان سهم پایینی دارد

حسین میرزایی رییس پژوهشکده مطالعات فرهنگی گفت: هرچند اخیرا دولت با صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت‌های دانش بنیان حمایت‌های زیادی کرده، اما بیشتر شرکت‌های تاسیس شده در حوزه فنی و مهندسی بوده و حوزه علوم انسانی در این زمینه جایگاهی ندارد.
وی افزود: برای راه اندازی شرکتهای دانش بنیان علوم انسانی باید در جامعه فرهنگ سازی شود.
رییس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد: بخشی از فعالیت‌ها برای ایجاد شرکت‌های دانش بنیان باید از طریق ترویج گفتمان علوم انسانی در کشور صورت گیرد که این امر نیازمند فعالیت پیشکسوتان این حوزه است.
میرزایی همچنین با اشاره به برگزاری هشتمین جشنواره فارابی اعلام کرد: استادان علوم انسانی باید کمک کنند تا آثار مختلفی به این جشنواره ارسال شود تا بتوان از میان آنها آثار بهتر را انتخاب کرد. در واقع برنامه داریم داوری آثار این دوره از جشنواره را به صورت الکترونیکی انجام دهیم تا فرآیند داوری سریع تر انجام شود.
رییس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی یادآور شد: هشتمین دوره جشنواره فارابی در هفته پژوهش سال جاری برگزار می شود.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 300 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب پیشنهادی: