0  |  0

اختصاص اعتبار جدید از صندوق توسعه ملی برای راه‌اندازی کسب و کارهای کوچک

اختصاص اعتبار جدید از صندوق توسعه ملی برای راه‌اندازی کسب و کارهای کوچک

علی‌اصغر نورالله‌زاده، با اشاره به میزان تأمین مالی صندوق کارآفرینی امید برای بخش‌های تولیدی کشور اظهار داشت: با توجه به شرایط پسابرجام، نگاه ویژه‌ای بر روی بازارهای صادراتی بنگاه‌ها و ایجاد زیرساخت‌های لازم داریم.

وی افزود: در این زمینه کسب و کارهای خرد و کوچک با شناسایی توسط صندوق مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند و اکثر این سرمایه‌گذاری‌ها با توجه به شرایط بازار و میزان پایداری آنان انجام می‌شود.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با بیان اینکه از طریق صندوق توسعه ملی به صورت ریالی خط اعتباری برای کسب و کارهای خرد و کوچک در نظر گرفته خواهد شد، گفت: همواره کسب و کارهای خرد و کوچک در بازار بهتر عمل کرده‌اند.

وی افزود: با توجه به فعالیت 20 سال گذشته صندوق، آمارها نشان می‌دهد که 97 درصد از تسهیلات‌گیرندگان بنگاه‌های خرد و کوچک، بدون انجام امور اداری یا قضایی، اقساط خود را پرداخت کرده‌اند، اما کسب و کارهای بزرگ در پرداخت تسهیلات، بسیار ضعیف عمل می‌کنند.

نورالله‌زاده با اشاره به طرح اشتغال‌زایی صندوق در نشست کمیسیون‌های تخصصی اشتغال وزارت کار، گفت: با هماهنگی دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها، کسب و کارهای خرد در روستاها و مناطق محروم شناسایی شده و با توجه به میزان ظرفیت‌شان تأمین مالی می‌شوند.

وی افزود: صندوق کارآفرینی امید به صورت مستقیم، طرح‌ها و بنگاه‌ها را شناسایی می‌کند و براساس میزان تقاضای بازار و همچنین رسته فعالیت، اقدام به تأمین مالی کرده است و این امر همچنان ادامه دارد.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: فارس

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com