0  |  0

اختصاص اعتبار جدید از صندوق توسعه ملی برای راه‌اندازی کسب و کارهای کوچک

اختصاص اعتبار جدید از صندوق توسعه ملی برای راه‌اندازی کسب و کارهای کوچک

علی‌اصغر نورالله‌زاده، با اشاره به میزان تأمین مالی صندوق کارآفرینی امید برای بخش‌های تولیدی کشور اظهار داشت: با توجه به شرایط پسابرجام، نگاه ویژه‌ای بر روی بازارهای صادراتی بنگاه‌ها و ایجاد زیرساخت‌های لازم داریم.

وی افزود: در این زمینه کسب و کارهای خرد و کوچک با شناسایی توسط صندوق مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند و اکثر این سرمایه‌گذاری‌ها با توجه به شرایط بازار و میزان پایداری آنان انجام می‌شود.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با بیان اینکه از طریق صندوق توسعه ملی به صورت ریالی خط اعتباری برای کسب و کارهای خرد و کوچک در نظر گرفته خواهد شد، گفت: همواره کسب و کارهای خرد و کوچک در بازار بهتر عمل کرده‌اند.

وی افزود: با توجه به فعالیت 20 سال گذشته صندوق، آمارها نشان می‌دهد که 97 درصد از تسهیلات‌گیرندگان بنگاه‌های خرد و کوچک، بدون انجام امور اداری یا قضایی، اقساط خود را پرداخت کرده‌اند، اما کسب و کارهای بزرگ در پرداخت تسهیلات، بسیار ضعیف عمل می‌کنند.

نورالله‌زاده با اشاره به طرح اشتغال‌زایی صندوق در نشست کمیسیون‌های تخصصی اشتغال وزارت کار، گفت: با هماهنگی دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها، کسب و کارهای خرد در روستاها و مناطق محروم شناسایی شده و با توجه به میزان ظرفیت‌شان تأمین مالی می‌شوند.

وی افزود: صندوق کارآفرینی امید به صورت مستقیم، طرح‌ها و بنگاه‌ها را شناسایی می‌کند و براساس میزان تقاضای بازار و همچنین رسته فعالیت، اقدام به تأمین مالی کرده است و این امر همچنان ادامه دارد.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 300 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: فارس