0  |  0

بازنگری روند فعالیت پارک های علم و فناوری دانشگاهی

بازنگری روند فعالیت پارک های علم و فناوری دانشگاهی

خسرو پیری گفت: وزارت علوم در روند بازنگری مجدد فعالیت پارک های علم و فناوری دانشگاهی دلایل موفقیت و مشکلات جاری این مراکز را مورد بررسی قرار می دهد.
وی افزود: در این بازنگری به نوعی پارک های علم و فناوری دانشگاهی ساماندهی مجدد می شوند.
مدیرکل فناوری وزارت علوم خاطرنشان کرد: درحال حاضر در سطح استان تهران ۶ پارک علم و فناوری دانشگاهی مشغول به فعالیت هستند و در سطح کشور نیز سه پارک دانشگاهی سمنان، زنجان و کرمان وجود دارد.
پیری اضافه کرد: دانشگاه شهیدبهشتی نیز درخواست راه اندازی پارک علم و فناوری کرده است که درخواست این دانشگاه نیز درحال بررسی است.
وی گفت: برای بازنگری روند فعالیت پارک های علم و فناوری دانشگاهی کارگروهی در وزارت علوم تشکیل شده است که این کارگروه نقاط قوت و ضعف این مراکز را بررسی می کند.
مدیرکل فناوری وزارت علوم با بیان اینکه وزارت علوم به پارک های علم و فناوری دانشگاهی نگاه مثبت دارد، خاطرنشان کرد: هدف ما در این بازنگری اصلاح روند فعالیت این مراکز است.
پیری گفت: پارک های علم و فناوری دانشگاهی دارای ردیف بودجه مستقل هستند اما وزارت علوم نیز براساس بودجه خود به این مراکز کمک مالی می کند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 300 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی: