0  |  0

توسعه کارآفرینی و کارفرمایی بدون توجه به بنگاه‌های کار، موفق به پیشرفت نبوده و نیست

توسعه کارآفرینی و کارفرمایی بدون توجه به بنگاه‌های کار، موفق به پیشرفت نبوده و نیست

موسی بیات در جلسه تودیع و معارفه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی با اشاره به مشکلات استان مرکزی اظهار داشت: در شرایط کنونی جامعه و بحران‌های اقتصادی نیازمند بهبود اقتصادی و جلوگیری از فشارها هستیم که در زمینه نیروی انسانی به‌سبب شرایط نامناسب اقتصادی مشکلاتی را مشاهده می‌کنیم که بیشتر محور منابع انسانی و توسعه کار در سطح استان است.
وی افزود: برای خروج از این مشکلات شرایط فراهم است و خوشبختانه نیروی انسانی متخصص، باسواد و کارآمد در استان وجود دارد و تنها لازم است تا به سمتی حرکت کنیم که چگونه‌ها را تعریف کنیم و بدانیم که باید با هم باشیم و کار تیمی انجام دهیم و اساس کار تیمی این است که تمام شرکای اجتماعی همکاری می‌کنند و حمایت وجود دارد.
نماینده کارفرمایان استان مرکزی تصریح کرد: باید این را بپذیریم که با اتحاد و همراهی یکدیگر است که می‌توانیم پیش برویم و توسعه کارآفرینی و کارفرمایی بدون توجه به بنگاه‌های کار موفق به پیشرفت نبوده و نیست.
بیات بیان داشت: امروز بعد 50 سال که بحث کارگر مطرح است، مهم‌ترین مسئله حفظ و توسعه بنگاه‌های اساسی و پایدار بوده، حمایت از تولید داخلی با خلق برندهای برتر، جلوگیری از ورود تولیدات خارجی، حمایت از واحدهای استان از جمله اقداماتی است که باید در این راستا انجام شود.
وی ادامه داد: موسسات مالی زمینه‌ساز این مشکلات هستند در حالی که می‌توانند موتور رشد و توسعه استان باشند و در صورت کمک آنها بسیاری از مشکلات حل می‌شود اما متاسفانه سال‌ها شاهد نپذیرفتن این موسسات نسبت به پرداخت‌ها بوده‌ایم که خوشبختانه با توجه دولت این مشکلات در حال حل شدن است.
بیات عنوان کرد: آماده همکاری با مدیرکل جدید هستیم و انتظارمان این است در راستای اختصاص اعتبار به این تشکیلات تدابیری اندیشیده شود و نکته قابل توجه این بوده که هر شخصی در هر سمتی که قرار دارد باید بپذیرد برای دیگران کار می‌کند نه برای منافع خود پس باید خدمت به مردم را سرلوحه امور خود قرار داد.
حمایت از تولیدات داخلی امری ضروری است
نماینده کارفرمایان استان مرکزی بااشاره به ضرورت توجه به حمایت از تولید گفت: مدیران صنعتی و تولیدی باتجربه، اقتصاد دانان و نهادگرایان توسعه، همواره تاکید دارند که مشکلات بازار و تولیدکننده و مصرف کننده، باید از طریق نهادسازی بخش خصوصی و تدبیر دولت حل شود.
بیات افزود: دولت و مسئولانی که نگران مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان هستند، باید توجه داشته باشند که مهمترین راهکار حمایت از تولید، کاهش انگیزه دلالی و واسطه‌گری و استفاده از رانت و فرصت های ویژه است و در این زمینه، عمده ترین اقدام دولت، کاهش رانت و فرصت های ویژه است که می تواند اقدام مناسبی در جهت حمایت از تولید باشد.
وی تصریح کرد: بر هیچ کس پوشیده نیست که حمایت از تولید کننده داخلی و تولیدات داخلی به عنوان یک وظیفه برای دولت و ملت فرض است و همه وظیفه داریم برای حفظ جامعه صنعتی کشور تلاش کنیم و البته این تلاش ها باید با مطالعه و بررسی های فراوان و در جهتی باشد که منجر به ضربه زدن به تولیدات داخلی در بلند مدت نشود.
استان مرکزی رتبه نخست بخش تعاون را کسب کرد
مدیرکل سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی با اشاره به فعالیت‌‌‌‌‌‌های انجام شده در مدت خدمت خود در تعاون استان گفت: یکی از مهم‌ترین اقدامات انجام شده تعیین آمارنامه تعاون استان بود که موفق به کسب برترین رتبه کشوری در دو سال اخیر شد.
ناصر شیخی افزود: تقویت، توسعه کمی و کیفی تمامی تشکل‌های کارگری، کارفرمایی و اتحادیه‌های استان، جذب تسهیلات خود اشتغالی، توفیق اخذ رتبه برتر در جشنواره‌های شهید رجایی در راستای صیانت از حقوق شهروندان و غیره، تعامل و همکاری فزاینده با نهاد‌‌‌‌های تابعه از جمله تامین اجتماعی، بیمه بازنشستگی، بانک رفاه کارگران و غیره از دیگر اقدامات این اداره کل است.
وی تصریح کرد: موضوع جامعه کار و تولید آمیخته با مولفه‌های گوناگونی چون آموزش، حمایت اجتماعی، ایمنی و بهداشت است که تعاون در طول 6 سال توانسته نقش ارزنده‌ سرمایه‌های نیروی انسانی، ایجاد روحیه اخوت و برادری بین کارکنان، تنظیم روابط کار و دیگر موارد را همسو با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و قانون کار دنبال کند.
مدیرکل سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی بیان داشت: حضور مستمر و فعال در کارگروه امور اجتماعی و سرمایه‌گذاری، تلاش برای کاهش نرخ بیکاری و افزایش اشتغال، تهیه نخستین سند توسعه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان در برنامه پنجم، برگزاری انواع جشنواره‌های کارگران نمونه، واحدهای نمونه و دیگر حوزه‌ها که همواره در سطح کشوری در همه این موارد نماینده داشتیم.
شیخی ادامه داد: تلاش برای رشد حقوق و مزایای همکاران رسمی و پیمانی، توسعه و تکمیل اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مرکز استان به مساحت 2300 متر مکعب و در 5 طبقه، برگزاری دوره‌های آموزشی کارآفرینی برای بیش از 3 هزار و 500 هنرجو و کارآفرین و دریافت 150 تقدیرنامه از دیگر موارد قابل مطرح شدن در این اداره است.
وی افزود: همواره آماده همکاری برای ارائه خدمات بهتر به این اداره هستم و هیچ‌گاه خدمات و تلاش‌های افراد درون‌سازمانی و برون‌سازمانی را فراموش نمی‌کنم.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری تسنیم
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com