0  |  0

جشنواره‌ رویش، رویدادی موثر در عرصه اختراعات است

جشنواره‌ رویش، رویدادی موثر در عرصه اختراعات است

اباذری؛ برگزیده جشنواره رویش با اشاره به لزوم حمایت از مخترعان برای موفقیت در عرصه تجاری‌سازی، گفت: مخترعان بیش از حمایت‌های مالی مستقیم، نیازمند هدایت در مسیر صحیح هستند.
محمدرسول اباذری؛ مخترع برگزیده جشنواره رویش و دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به لزوم تبدیل علم به محصول، جهت‌دهی به پایان‌نامه‌های دانشجویی را امری ضروری دانست.
وی افزود: متاسفانه اغلب تحقیقات و پژوهش‌های دانشجویی که در قالب پایان‌نامه و یا رساله تعریف می‌شوند، غیرکاربردی هستند در حالی‌که جهت‌دهی صحیح به این فعالیت‌ها می‌تواند نقش به‌سزایی در پیشبرد کشور داشته باشد.
اباذری ادامه داد: یکی از مشکلات اساسی در راه کاربردی‌شدن تحقیقات دانشگاهی، عدم‌ارتباط اساتید با صنعت است. اگر این ارتباط به صورت سیستماتیک و هدفمند برقرار شود، استاد می‌تواند مشکلات موجود را در قالب پروژه تعریف کند. با این روند هم فعالیت‌های دانشگاهیان در مسیر صحیح قرار می‌گیرد و هم مشکلات موجود تا حد قابل توجهی رفع می‌شود.
مخترع برگزیده جشنواره رویش اختراع را یکی از نمادهای تبدیل علم به محصول برشمرد و گفت: حمایت از اختراعات برگزیده که در سطح بالایی قرار داشته و قابلیت تجاری‌شدن دارند، یکی از عوامل رونق و فراگیر شدن این بخش است.
دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی اصفهان خاطرنشان کرد: اختراعی خوب است که هم بنیه و پایه علمی متقن داشته باشد و هم بتواند در بازار رقابت موفق شود. به عبارت دیگر اختراع در همان ابتدا باید هدف تجاری و مالی مشخص و توجیه اقتصادی داشته باشد.
وی برگزاری جشنواره‌های رویش را از اقدامات مثبت در عرصه اختراعات دانست و اضافه کرد: به دلیل داوری‌های کارشناسانه و دقیق، اغلب اخترعات برگزیده در این جشنواره قابلیت و استانداردهای لازم برای رسیدن به مرحله تولید را دارند گرچه رسیدن به این مرحله بیش از هر حمایت و تسهیلی، در گرو خواست و تلاش خود مخترع است.
اباذری با مثبت ارزیابی‌کردن تسهیلات پارک‌های علم‌وفناوری، استفاده از داشته‌ها، دانسته‌ها و تجربیات صاحبان صنایع را یکی از اقدامات مهم در تسریع روند تجاری‌سازی عنوان کرد و یادآور شد: گرچه برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های مشاوره مدیریت و بازاریابی و این قبیل تسهیلات شرایط خوبی را برای مخترعان به وجود آورده است اما حضور فعال چهره‌های موفق صنعت در پارک‌ها و انتقال تجربیات و دانش آنان به مخترعان جوان می‌تواند روند را تسریع کند.
وی در پایان تصریح کرد: مخترعان بیش از حمایت‌های مالی مستقیم، نیازمند هدایت در مسیر صحیح هستند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: بنیاد ملی نخبگان
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com