0  |  2

یک کارآفرین موفق روی گوش هایش سرمایه گذاری می کند

یک کارآفرین موفق روی گوش هایش سرمایه گذاری می کند

یک: بسیاری از آدم‌ها تمایل دارند بیشتر روی دهان‌شان سرمایه‌گذاری کنند اما حاضر نیستد یک پاپاسی روی گوش هایشان سرمایه‌گذاری کنند. آنها بدرستی فکر می‌کنند که سرمایه‌گذاری روی گوش در کوتاه مدت جواب نمی‌دهد، مثلاً کسی که در یک جمع نشسته و به دنبال جلوه گری در آن جمع است نمی‌تواند واقعاً روی گوش‌هایش سرمایه‌گذاری کند، اما کارآفرین موفق و اصیل به جای اینکه بیشتر روی دهانش سرمایه‌گذاری کند، روی گوش‌هایش متمرکز می‌شود.
دو: آیا ما بسیاری از فرصت‌های زندگی‌مان را با خوب گوش ندادن از دست نداده ایم؟
سه: امروز در فضای رسانه‌ها از هنر گوش دادن در بهبود روابط خانوادگی بویژه رابطه زوج‌ها با همدیگر سخن به میان می‌آید اما هنر گوش دادن در فضای کسب و کار هم یکی از عناصر تعیین‌کننده در پیشرفت یک برند می‌تواند باشد. کسانی که فقط در فضای ذهنی و ایده‌ها و ایده‌آل‌های خود سیر نمی‌کنند و می‌توانند صداهای بیرون را هم به خوبی رصد کنند و آن صداها را به مثابه متغیرهایی مهم از بیرون برای تطبیق دادن کسب و کار خود به حساب آورند موفق‌تر عمل خواهند کرد.
چهار: کارآفرین موفق به دنبال آن است تا موانعی که منجر به خوب گوش ندادن می‌شود، از میان بردارد. پس می‌توانیم روی موانع نابودکننده در گوش دادن درست متمرکز شویم. می‌توان از «پیشداوری» به‌عنوان جدی‌ترین مانع در گوش دادن به دیگری نام برد. ما پیش از اینکه با کسی یا فضایی بخوبی در تماس باشیم و به برآورد دقیق و جامع تری از آن شخص یا فضا برسیم، تصویری وهم آلود از آن شخص یا فضا می‌سازیم و طولی نمی‌کشید که آن تصویر وهم آلود را به‌عنوان واقعیتی محتوم از آن فرد یا فضا در نظر می‌گیریم و در ادامه وقتی با آن شخص یا فضا مواجه می‌شویم با پیشداوری، سخنان او یا مختصات آن فضا را ارزیابی می‌کنیم.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: روزنامه ایران
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com