0  |  0

معاملات سهام شرکت های کوچک و متوسط در بورس آغاز شد

معاملات سهام شرکت های کوچک و متوسط در بورس آغاز شد

معاملات سهام شرکت های کوچک و متوسط از دیشب در بورس تهران آغاز شد.
دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در آیین رونمایی از آغاز معاملات شرکت‌های کوچک و متوسط (SME) و صندوق‌های جسورانه در فرابورس گفت: در بازار سنتی ایران فرهنگ صندوق‌های جسورانه همواره وجود داشته و جوانانی که در حجره‌ها به کار گرفته می‌شدند، نیز بر همین اساس صاحب کارآفرینی و کسب و کار می‌شدند و حالا این روش به شکل مدرن در حال تجربه است.
وی با اشاره به لایه‌ها و بدنه رخوت‌آور سازمان‌های دولتی و انتظار جامع برای استخدام در این بدنه چند لایه عنوان کرد: برای خروج از سیستمی که باعث و بانی آن مدیران دولتی بوده‌اند، قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌ بنیان با تعریف ۸۰ خدمت مختلف در معافیت‌های مالی، گمرکی و حتی نظام وظیفه تعریف شده است.
دکتر امیر هامونی مدیرعامل فرابورس هم در این مراسم گفت: حدود ۱۰۰ شرکت درخواست ورود به بازار شرکت های کوچک و متوسط بازار سرمایه داشته اند که تاکنون ۶ شرکت پذیرش شده است. هامونی همچنین گفت: تاکنون هفت شرکت جسورانه بررسی شده که ۲ صندوق برای ورود به بورس پذیرش شده است.وی گفت: بر این اساس، صندوق رویش لوتوس با سرمایه ۵۰۰ میلیارد ریال و صندوق آرمان آتی با سرمایه ۱۰۰ میلیارد ریال به بازار سرمایه وارد شده اند.
مدیرعامل فرابورس افزود: مجموع ارزش شرکت های واردشده به بازار اس ام ای و صندوق های جسورانه پذیرش شده به ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال می رسد

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 300 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: روزنامه اطلاعات
مطالب پیشنهادی: