0  |  0

معاملات سهام شرکت های کوچک و متوسط در بورس آغاز شد

معاملات سهام شرکت های کوچک و متوسط در بورس آغاز شد

معاملات سهام شرکت های کوچک و متوسط از دیشب در بورس تهران آغاز شد.
دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در آیین رونمایی از آغاز معاملات شرکت‌های کوچک و متوسط (SME) و صندوق‌های جسورانه در فرابورس گفت: در بازار سنتی ایران فرهنگ صندوق‌های جسورانه همواره وجود داشته و جوانانی که در حجره‌ها به کار گرفته می‌شدند، نیز بر همین اساس صاحب کارآفرینی و کسب و کار می‌شدند و حالا این روش به شکل مدرن در حال تجربه است.
وی با اشاره به لایه‌ها و بدنه رخوت‌آور سازمان‌های دولتی و انتظار جامع برای استخدام در این بدنه چند لایه عنوان کرد: برای خروج از سیستمی که باعث و بانی آن مدیران دولتی بوده‌اند، قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌ بنیان با تعریف ۸۰ خدمت مختلف در معافیت‌های مالی، گمرکی و حتی نظام وظیفه تعریف شده است.
دکتر امیر هامونی مدیرعامل فرابورس هم در این مراسم گفت: حدود ۱۰۰ شرکت درخواست ورود به بازار شرکت های کوچک و متوسط بازار سرمایه داشته اند که تاکنون ۶ شرکت پذیرش شده است. هامونی همچنین گفت: تاکنون هفت شرکت جسورانه بررسی شده که ۲ صندوق برای ورود به بورس پذیرش شده است.وی گفت: بر این اساس، صندوق رویش لوتوس با سرمایه ۵۰۰ میلیارد ریال و صندوق آرمان آتی با سرمایه ۱۰۰ میلیارد ریال به بازار سرمایه وارد شده اند.
مدیرعامل فرابورس افزود: مجموع ارزش شرکت های واردشده به بازار اس ام ای و صندوق های جسورانه پذیرش شده به ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال می رسد

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: روزنامه اطلاعات
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com