0  |  0

سرآمد سی‌ویکم منتشر شد

سرآمد سی‌ویکم منتشر شد

همیشه پیوند هوشمندانه میان علم و فناوری و اقتصاد با محوریت جامعه و نخبگان، حاصل اش یک دوره طلایی بوده است. دوره ای که روزگارانی به درازای چند سده امتداد داشته است و تمدنی آفریده است ماندنی. دوران طلایی علم در اسلام همچنان شکوه اش را حفظ کرده است و علی رغم دوری کشورهای اسلامی از پیشرفت های ممتد، افتخارآمیز و قابل بهره برداری است.
اروپا و غرب هم از این سفره رنگین، در رنسانس و انقلاب صنعتی نعمات فراوان بردند و دوره ای جدید برای خود رقم زدند و همچنان نان اش را می خورند. کشورهای آسیای شرقی هم بعد از جنگ جهانی دوم به پاخواستند و حالا، خواب غربی ها را آشفته کرده اند.
سی و یکمین شماره ماهنامه خبری، علمی، آموزشی و تحلیلی «سرآمد» در شماره دی ماه خود که به تازگی منتشر شده، به موضوع پیوند طلایی علم و اقتصاد نگاهی ویژه انداخته است.
پرویز کرمی سردبیر سرآمد، در اهمیت تحقیق و توسعه کالاهای ایران ساخت، یادداشت نخست شماره جدید این ماهنامه را نوشته است. او در مطلبی با تیتر «نیازمند عزم ملی هستیم» آورده است: سابقه اینکه محصولات از چشممان بیفتند زیاد داریم. ما خیلی چیزها ساخته ایم که چون به موازاتشان تحقیق و توسعه نداشته از چشم افتاده یا کلا سقوط کرده و خط تولیدشان بسته شده.
وی ادامه افزود: تجارت الکترونیک و کسب و کارهای فناور و نوآور به کمک ما در توجه به تحقیق و توسعه و بهره گیری از دانش و فناوری آمده اند. باید از آنها بهره بگیریم. خلاصه کلام اینکه با تعارف و تشریفات نمی شود تحقیق و توسعه را رونق بخشید یا بودجه شان را افزایش داد؛ نه. این هم مثل خیلی از امور دیگر نیاز به یک عزم عمومی و ملی دارد.
در بخش های دیگر «سرآمد» سی و یکم هم گفت وگوها، یادداشت ها و گزارش ها و اخبار متنوع و مختلفی آمده است .
سی و یکمین شماره ماهنامه «سرآمد» به صاحب امتیازی بنیاد ملی نخبگان، مدیرمسئولی سورنا ستاری و سردبیری پرویز کرمی ویژه دی ماه سال جاری منتشر شده است.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com