0  |  0

سرآمد سی‌ویکم منتشر شد

سرآمد سی‌ویکم منتشر شد

همیشه پیوند هوشمندانه میان علم و فناوری و اقتصاد با محوریت جامعه و نخبگان، حاصل اش یک دوره طلایی بوده است. دوره ای که روزگارانی به درازای چند سده امتداد داشته است و تمدنی آفریده است ماندنی. دوران طلایی علم در اسلام همچنان شکوه اش را حفظ کرده است و علی رغم دوری کشورهای اسلامی از پیشرفت های ممتد، افتخارآمیز و قابل بهره برداری است.
اروپا و غرب هم از این سفره رنگین، در رنسانس و انقلاب صنعتی نعمات فراوان بردند و دوره ای جدید برای خود رقم زدند و همچنان نان اش را می خورند. کشورهای آسیای شرقی هم بعد از جنگ جهانی دوم به پاخواستند و حالا، خواب غربی ها را آشفته کرده اند.
سی و یکمین شماره ماهنامه خبری، علمی، آموزشی و تحلیلی «سرآمد» در شماره دی ماه خود که به تازگی منتشر شده، به موضوع پیوند طلایی علم و اقتصاد نگاهی ویژه انداخته است.
پرویز کرمی سردبیر سرآمد، در اهمیت تحقیق و توسعه کالاهای ایران ساخت، یادداشت نخست شماره جدید این ماهنامه را نوشته است. او در مطلبی با تیتر «نیازمند عزم ملی هستیم» آورده است: سابقه اینکه محصولات از چشممان بیفتند زیاد داریم. ما خیلی چیزها ساخته ایم که چون به موازاتشان تحقیق و توسعه نداشته از چشم افتاده یا کلا سقوط کرده و خط تولیدشان بسته شده.
وی ادامه افزود: تجارت الکترونیک و کسب و کارهای فناور و نوآور به کمک ما در توجه به تحقیق و توسعه و بهره گیری از دانش و فناوری آمده اند. باید از آنها بهره بگیریم. خلاصه کلام اینکه با تعارف و تشریفات نمی شود تحقیق و توسعه را رونق بخشید یا بودجه شان را افزایش داد؛ نه. این هم مثل خیلی از امور دیگر نیاز به یک عزم عمومی و ملی دارد.
در بخش های دیگر «سرآمد» سی و یکم هم گفت وگوها، یادداشت ها و گزارش ها و اخبار متنوع و مختلفی آمده است .
سی و یکمین شماره ماهنامه «سرآمد» به صاحب امتیازی بنیاد ملی نخبگان، مدیرمسئولی سورنا ستاری و سردبیری پرویز کرمی ویژه دی ماه سال جاری منتشر شده است.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 300 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی: