0  |  0

حضور در عرصۀ کارآفرینی به نوع تربیت علمی افراد بستگی دارد

حضور در عرصۀ کارآفرینی به نوع تربیت علمی افراد بستگی دارد

امین شریف‌دینی؛ مخترع برگزیده جشنواره رویش با اشاره به لزوم حرکت دانشجویان به‌سمت موضوعات کاربردی، گفت: امروزه پژوهش کاربردی، اختراع و در نهایت رسیدن به شرکت دانش‌بنیان یک ضرورت است.
وی افزود: حضور در عرصۀ شرکت دانش‌بنیان و کارآفرینی بیش از هر چیز به نوع تفکر، انگیزه و البته تربیت علمی افراد بستگی دارد. غالباً افرادی به این بخش وارد می‌شوند که قدرت ریسک‌پذیری بالا و پشتکار عملیاتی دارند.
شریف‌دینی ادامه داد: گسترش عرصه دانش‌بنیان و یا کارآفرینی ازجمله مواردی است که می‌تواند ضمن اشتغال‌زایی برای فرد و دانش‌آموختگان، با رفع نیازهای موجود، رونق‌پایدار اقتصادی پدید آورد.
دانشجوی کارشناسی‌ارشد مهندسی برق دانشگاه شاهد تصریح کرد: باید دانست فرد پیش از ورود به عرصۀ کارآفرینی نیازمند آموزش‌های ابتدایی است چه در مرحله ایده و طرح و چه در گام بعدی یعنی مسیری که طرح برای رسیدن به محصول باید بگذراند.
وی ادامه داد: لزوم گسترش فعالیت‌های عملی دلیل بر نفی پژوهش و تحقیقات مرزدانش و یا نظری نیست. آنچه مهم است هدفمند و کاربردی ‌بودن موضوع تحقیق است و اینکه نتایج آن بتواند پس از مدتی با اتصال به کارهای عملی، در چرخۀ خدمت‌رسانی به جامعه مفید واقع شود.
مخترع برگزیده جشنواره رویش تصریح کرد: متأسفانه بیشتر موضوعاتی که امروز در دانشگاه‌های کشور در حال بررسی و تحقیق است، نیاز بومی نیست بلکه چالش‌های کشورهای پیشرفته است که تحت عنوان موضوعات روز مطرح می‌شوند. به‌عبارت دیگر جامعه علمی بومی روی گلوگاه‌ها و چالش‌های صنعت کشورهای پیشرفته کار می‌کند.
شریف‌دینی در ادامه به لزوم حمایت از محصولات دانش‌بنیان در بازار داخلی اشاره کرد و افزود: بازار رقابت مقتضیات خاص خود را دارد و فعالان این بخش حرفه‌ای هستند. رقابت با این افراد برای شرکت نوپا بسیار دشوار است. از سوی دیگر بازاریابی امری تخصصی و مهارتی ضروری است. در این شرایط شرکت دانش‌بنیان نیازمند حمایت جدی دولت است.
وی اصلاح الگوی مصرف را اقدام بعدی برای رونق بازار محصولات دانش‌بنیان دانست و گفت: متأسفانه در برخی موارد مانند بخش رایانه چون تصور عمومی بر این است که ایران کشور های‌تکی نیست، محصولات ایرانی با نام خارجی در بازار به فروش می‌رسند که البته موفق هم هستند.
دانشجوی کارشناسی‌ارشد مهندسی برق دانشگاه شاهد افزایش خدمات پس‌ازفروش را یکی از راه‌های ترغیب مصرف‌کننده داخلی به کالای ایرانی دانست و گفت: غالب اجناس وارداتی در بخش خدمات پس‌ازفروش دچار ضعف هستند بنابراین از این راه می‌توان بیش از پیش بازار را متوجه کالای ایرانی باکیفیت کرد.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: بنیاد ملی نخبگان
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com