0  |  0

باارزش‌ترین دارایی در اقتصاد دانش‌ بنیان، اندوخته‌های فکری است‌

باارزش‌ترین دارایی در اقتصاد دانش‌ بنیان، اندوخته‌های فکری است‌

دکتر منوچهر ططری در شورای کارآفرینی این دانشگاه با اشاره به توسعه علم و فناوری به عنوان یکی از نیازهای گریزناپذیر برای دستیابی به اقتصاد دانش‌بنیان، اظهار کرد: میزان رشد علم در چند دهه گذشته و حرکت شتابان جهان کنونی برپایه دانش محوری، تصمیم‌گیرندگان را نیازمند توجه بیش از پیش به علم و پیشرفت‎های علمی می‌کند.
وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی براینکه که قدرت علمی و فناوری، منشأ قدرت سیاسی، نظامی، فرهنگی و اقتصادی است، تصریح کرد: تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه پیام‌نور به منظور تجاری سازی ایده‌ها از نخستین کارهای جدی است که به منظور عملی شدن تبدیل نوآوری‌ها به تکنولوژی شکل گرفته است.
سرپرست دانشگاه پیام نور لرستان بیان کرد: این دانشگاه درباره تاسیس و راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان اهتمام ویژه‌ای دارد که نمونه بارز آن ثبت 5 شرکت دانش‌بنیان و انعقاد تفاهم‌نامه با پارک علم و فناوری استان است.
ططری، شرکت‌های دانش‌‍ بنیان را حلقه واسط بین ایده، تکنولوژی و موتور محرکه اقتصاد دانش‌بنیان برشمرد و با بیان اینکه می‌توان ایده‌ها را در مسیر رسیدن به تکنولوژی هدایت کرد، افزود: گاهی اوقات خود این شرکت‌ها می‌توانند ایده خودشان را به تکنولوژی تبدیل کنند.
سرپرست دانشگاه پیام‌نور لرستان، نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در تحقق اقتصاد مقاومتی را از جمله مسائل و مباحثی که مقام معظم رهبری بر روی آن تاکید داشته است، عنوان و یادآور شد: با ارزش‌ترین دارایی در اقتصاد دانش‌بنیان اندوخته‌های فکری است، از این رو علم و خلاقیت نخبگان و کارآفرینان فعال از عوامل کلیدی در جذب، نگهداری و افزایش توانایی‌های تولیدکنندگان دانش محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه توجه به نخبگان در دستیابی به اقتصاد دانش‎بنیان امری بدیهی است، خاطرنشان کرد: فراهم آوردن محیطی مناسب برای نوآوری یکی از با ارزش‌ترین زیربناهای اقتصاد دانش‌بنیان به شمار می‌رود که باید مورد توجه قرار گیرد.
ططری از مهم ترین عوامل، پیشرفت و توسعه ملی جامعه را برقراری ارتباط نزدیک میان صنعت و دانشگاه عنوان کرد و با اشاره به اینکه صنعت و دانشگاه دو رکن اساسی توسعه به شمار می‌روند، گفت: دانشگاه‌ها تأمین کننده نیروی انسانی متخصص و توانایی‌های علمی،تحقیقاتی و آزمایشگاهی مورد نیاز صنایع هستند و مراکز صنعتی هم آزمایشگاه‌های عملی برای تجربه آموخته‌های دانشگاهی محسوب می‌شوند.
سرپرست دانشگاه پیام‌نور لرستان با تاکید بر اینکه به منظور بهره‌گیری از فناوری، به نیروی انسانی متخصص، تحقیق و توسعه نیاز دارند، گفت: نیازهای متقابل این دو قطب در فرآیند توسعه، ضرورت برقراری ارتباط دانشگاه و صنعت را تعیین می‌کند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com