0  |  0

دانشگاه‌ها از ایده‌های شرکت‌های دانش‌بنیان استقبال می‌کنند

دانشگاه‌ها از ایده‌های شرکت‌های دانش‌بنیان استقبال می‌کنند

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین‌ گفت: در استان قزوین بیش از هزار هیات علمی و 100 هزار دانشجو فعالیت دارند، به همین جهت دانشگاه‌ها از ایده‌های اساتید و دانشجویان استقبال می‌کنند.
‌ابوالحسن نائینی، با اشاره به اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای دانشگاه نسل سوم تأسیس ‌شدند، اظهار کرد: امروزه دانشگاه‌ها به سمت دانشگاه‌های نسل سوم یا همان کارآفرین پیش می‌روند و حرکت به این سو در دستور کار دانشگاه‌ها و وزارتخانه قرار دارد و در حقیقت یکی از روش‌هایی است که بتوان دانشجوی کارآفرین را تحویل جامعه داد.
رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین‌ خاطرنشان کرد: شرکت‌های دانش بنیان، شرکت‌هایی هستند که در آن اساتید و دانشجویان، ایده‌های خود را پرورش می‌دهند و وظیفه ما و وزارتخانه حمایت از ایده‌های اساتید و دانشجویان است تا این ایده‌ها تکامل پیدا کرده و در این شرکت‌ها تجاری سازی شده و به ثمر نشیند.
وی اعلام کرد: در استان قزوین بیش از هزار هیات علمی و 100 هزار دانشجو در استان فعالیت دارند به همین جهت دانشگاه‌ها از ایده‌های اساتید و دانشجویان استقبال می‌کنند.
نائینی تصریح کرد: اگر روند تشکیل شرکت‌هی دانش‌بنیان تسهیل شود مشکل دیگری بر سر راه این شرکت‌ها وجود ندارد و از سوی دانشگاه‌ بین‌المللی امام خمینی(ره) فضا برای راه‌اندازی و فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم شده و از ایده‌ها استقبال می‌کنیم.
وی تأکید کرد: ضروری است تا همه مسؤولان و دانشگاه‌ها از شرکت‌های دانش بنیان حمایت کنند و به همین منظور در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) فضایی بالغ بر هزار و 500 مترمربع برای شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد اختصاص داده شده است همچنین این شرکت‌ها می‌توانند از فضای کارگروه‌ها و آزمایشگاه‌های این دانشگاه استفاده کنند.
رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین‌ اضافه کرد: موانعی بر سر راه شرکت‌های دانش‌بنیان وجود ندارد و تنها مشکل آنان مسائل مربوط به تکمیل فرم و راه‌اندازی شرکت است که تلاش شده این امر تسهیل شود تا فعالیت خود را آغاز کنند.
وی ادامه داد: باید دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها به این باور برسند و در امر پژوهش فعالیت کنند و ما نیز آمادگی کامل برای حمایت از آنان را داریم.
نائینی گفت: شرکت‌هایی که ایده‌های نو را پرورش داده و به سمت تجاری‌سازی هدایت می‌کنند باید زمانی را سپری کنند تا ایده آنان به ثمر برسد.
رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین‌ یادآور شد: در استان شرکت‌های دانش‌ بنیانی که در مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری هستند برخی از محصولات خود را به بازار عرضه کرده‌اند و سرمایه‌گذاران باید از این شرکت‌ها حمایت کنند تا ایده‌ها به تولید انبوه برسد و کشور را به سوی خوکفایی پیش ببریم.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com