0  |  0

باور به روح توانمندی داخلی بخش مهمی از زیست‌ بوم کارآفرینی است

باور به روح توانمندی داخلی بخش مهمی از زیست‌ بوم کارآفرینی است

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در آیین گشایش نمایشگاه آثار برگزیده هنری جشنواره ایران ‌ساخت که عصر امروز 15 دی ماه در خانه هنرمندان ایران برگزار شد، یکی از چالش ‌های جدی حوزه تولید دانش ‌بنیان را نبودن روحیه خودباوری و باور به توانمندی داخلی دانست و افزود: بخش مهمی از پازل زیست‌ بوم کارآفرینی، فناوری و نوآوری به ‌عنوان اساس اقتصاد دانش بنیان، باور به روح توانمندی داخلی است و جشنواره ایران‌ ساخت با رویکرد فرهنگی و ترویجی خود به دنبال احیای این مهم نسبت به توانمند تولید دانش‌بنیان و تولید ملی در نگاه جامعه به کمک ابزارهای هنری است.
رییس ستاد فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، فرهنگ خارجی ‌زدگی را از آسیب ‌های فرهنگ خرید کالای مصرفی کشور دانست و افزود: متأسفانه فرهنگ تمایل به خرید کالای خارجی در همه حوزه ‌ها وجود دارد و این موضوع نیازمند بازساخت فرهنگ عمومی است و با استفاده از توانمندی همه اقشار جامعه به خصوص هنرمندان محقق می شود.
شور هنرمندانه در حمایت از کالای دانش‌بنیان ایرانی
پرویز کرمی دبیر کل جشنواره «ایران ساخت» نیز در این مراسم، با بیان این‌که جشنواره ایران‌ساخت به دنبال جلب مشارکت و توانمندی‌های جامعه هنری در خصوص فرهنگ‌سازی کالای دانش‌بنیان ایرانی است، اظهار کرد: این جشنواره جریان سازی و تولید محتوا برای رسانه‌ ها و فضای مجازی را در حمایت از کالای ایرانی در دستور کار خود قرار داده است و در این راستا از تمامی ظرفیت‌ ها و توانمندی‌ های هنر و هنرمندان برای ترویج فرهنگ حمایت از کالای دانش‌بنیان بهره مند می شود.
مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به حمایت درخور توجه هنرمندان از این جشنواره و مشارکت اثرگذار آنان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه علی‌رغم نخستین دوره بودن برگزاری این جشنواره، هنرمندان استقبال پرشور و درخورتوجهی از این آن نشان دادند به طوری که در بخش های 5گانه جشنواره، بیش از 1500 اثر به دبیرخانه ارسال شد که حدود نیمی از آثار رسیده در بخش های مختلف بعد از ارزیابی توسط هیئت انتخاب، به مرحله داوری راه یافت که روز شنبه و طی مراسم اختتامیه از برگزیدگان تقدیر خواهد شد.
بازدید از آثار هنرمندان برگزیده
ستاری با حضور در نگارخانه‌های خانه هنرمندان ایران از آثار راه یافته به جشنواره «ایران‌ساخت» در حوزه‌ های کاریکاتور، عکس و پوستر دیدن کرد و در ادامه پس از تماشای مستند «مادر زمین»، اثری پیرامون یکی از فعالان فناور ایرانی در حوزه محیط زیست، در شب شعر آثار برگزیده جشنواره ایران‌ساخت که با استقبال شاعران و مخاطبان روبرو شده بود، حضور یافت.
مسعود شجاعی طباطبایی دبیر بخش کاریکاتور، مجتبی آقایی دبیر بخش هنرهای تجسمی، ناصر فیض دبیر بخش ادبیات، مهدی رجبی معمار رییس خانه هنرمندان ایران، حسین پارسایی دبیر اجرایی، پرویز کرمی دبیرکل جشنواره «ایران ساخت» و جمعی از هنرمندان در این بازدید، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری را همراهی و توضیحات لازم را در هر بخش ارائه می کردند.
جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» با اهداف «جریان سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی مرتبط با چرخه تجاری سازی، کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان»، «حمایت از خدمات و تولیدات دانش بنیان ساخت ایران»، «ساماندهی واردات بی‌رویه و ارج نهادن به کالاها و محصولات ایرانی با کیفیت» و همچنین «کمک به برجسته سازی (نشان تجاری) کالاهای مرغوب ایرانی»، در بخش ادبیات، هنرهای تجسمی، رسانه های دیداری و شنیداری، رسانه های دیجیتال و ایده بازار به همت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری، دبیر کلی پرویز کرمی و با شعار «فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی» از 15 تا 18 دی‌ماه سال جاری شاهد نمایش آثار برگزیده در خانه هنرمندان ایران خواهد بود.
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» به وب‌سایت www.iransaakht.irمراجعه کنند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: بنیاد ملی نخبگان
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com