0  |  0

راه اندازی نخستین مرکز شتاب دهنده ایده های خلاقانه کشور در استان کرمان

راه اندازی نخستین مرکز شتاب دهنده ایده های خلاقانه کشور در استان کرمان

رییس اتاق صنایع، معادن و بازرگانی استان کرمان از راه اندازی نخستین مرکز شتاب دهنده ایده های خلاقانه کشور در استان کرمان خبر داد و تصریح کرد: با راه اندازی این مرکز ایده های ناب به منصه ظهور و تجاری سازی برسند.
"سیدمهدی طبیب زاده" در یازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان کرمان گفت: اگر همه فکر مسئولین متوجه رشد کارآفرینان شود و فضای رشد کارآفرین را فراهم کنند، اتفاقات بسیار خوبی برای کشور رخ خواهد داد.
وی استان کرمان را در بسیاری از شاخص ها سرآمد کشور دانست و اظهار کرد: وقتی صحبت از کرمان و امکانات استان می شود این استان در بسیاری از موارد سرآمد می باشد.
رییس اتاق صنایع، معادن و بازرگانی استان کرمان از توان خلق مزیت در استان کرمان و استعداد های نهفته ای که در کرمان وجود دارد، سخن به میان آورد و تصریح کرد: امروز تراز اول هواپیمایی در کرمان، نخستین خودروسازی در کرمان، نخستین آبیاری نوین در کرمان بوده است، بطوریکه کرمانی ها در هر فکر جدید حضور داشته اند.
وی تاکید کرد: با توجه به مزیت های نسبی فراوان و استعدادهای موجود در کرمان؛ چرا نتوانستیم که در درآمد سرانه رتبه اول کشور را کسب نماییم؟ و اکنون در رتبه نهم کشور قرار داشته باشیم.
طییب زاده با بیان مرکز تحقیقات اتاق کرمان، به دنبال شناسایی پیشران های اقتصادی استان کرمان است افزود: در این مرکز بخش های اقتصادی که می تواند بیشترین اثر را در درآمد سرانه داشته باشد، شناسایی و به جامعه معرفی می کند.
وی ادامه داد: اتاق کرمان این آمادگی را دارد که نقشه راه، شناسایی و پرورش کارآفرینان، همچنین فراهم کردن شرایط کار، رفع موانع کار را با همکاری سایر دستگاه های مرتبط آماده و فراهم نماید.
رییس اتاق صنایع، معادن و بازرگانی استان کرمان با بیان این مطلب که امکان جذب 80 درصد استعدادهای استان کرمان، وجود ندارد، اذعان کرد: بسیاری از این افراد به استان های دیگر و یا به کشورهای دیگر می روند.
وی ابراز کرد: به دنبال تشکیل مرکز شتاب دهنده هستیم تا ایده های خلاقانه و نوآورانه را شناسایی و برای تجاری سازی آنها تلاش کند.
طبیب زاده از راه اندازی نخستین مرکز شتاب دهنده ایده های خلاقانه کشور در استان کرمان خبر داد و تصریح کرد: با راه اندازی این مرکز ایده های ناب به منصه ظهور و تجاری سازی برسند.
رییس اتاق صنایع، معادن و بازرگانی استان کرمان با اشاره به اینکه اگر به کار آفرین و سرمایه گذار اهمیت دهیم، کشور به موفقیت دست خواهد یافت، اظهار کرد: باید آسیب شناسی در زمینه اینکه چرا کارآفرینان استان کرمان رغبت نشان نمی دهند و حلقه بین ثروت و ثروت آفرینی را ایجاد نکرده اند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com