0  |  0

راه اندازی نخستین مرکز شتاب دهنده ایده های خلاقانه کشور در استان کرمان

راه اندازی نخستین مرکز شتاب دهنده ایده های خلاقانه کشور در استان کرمان

رییس اتاق صنایع، معادن و بازرگانی استان کرمان از راه اندازی نخستین مرکز شتاب دهنده ایده های خلاقانه کشور در استان کرمان خبر داد و تصریح کرد: با راه اندازی این مرکز ایده های ناب به منصه ظهور و تجاری سازی برسند.
"سیدمهدی طبیب زاده" در یازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان کرمان گفت: اگر همه فکر مسئولین متوجه رشد کارآفرینان شود و فضای رشد کارآفرین را فراهم کنند، اتفاقات بسیار خوبی برای کشور رخ خواهد داد.
وی استان کرمان را در بسیاری از شاخص ها سرآمد کشور دانست و اظهار کرد: وقتی صحبت از کرمان و امکانات استان می شود این استان در بسیاری از موارد سرآمد می باشد.
رییس اتاق صنایع، معادن و بازرگانی استان کرمان از توان خلق مزیت در استان کرمان و استعداد های نهفته ای که در کرمان وجود دارد، سخن به میان آورد و تصریح کرد: امروز تراز اول هواپیمایی در کرمان، نخستین خودروسازی در کرمان، نخستین آبیاری نوین در کرمان بوده است، بطوریکه کرمانی ها در هر فکر جدید حضور داشته اند.
وی تاکید کرد: با توجه به مزیت های نسبی فراوان و استعدادهای موجود در کرمان؛ چرا نتوانستیم که در درآمد سرانه رتبه اول کشور را کسب نماییم؟ و اکنون در رتبه نهم کشور قرار داشته باشیم.
طییب زاده با بیان مرکز تحقیقات اتاق کرمان، به دنبال شناسایی پیشران های اقتصادی استان کرمان است افزود: در این مرکز بخش های اقتصادی که می تواند بیشترین اثر را در درآمد سرانه داشته باشد، شناسایی و به جامعه معرفی می کند.
وی ادامه داد: اتاق کرمان این آمادگی را دارد که نقشه راه، شناسایی و پرورش کارآفرینان، همچنین فراهم کردن شرایط کار، رفع موانع کار را با همکاری سایر دستگاه های مرتبط آماده و فراهم نماید.
رییس اتاق صنایع، معادن و بازرگانی استان کرمان با بیان این مطلب که امکان جذب 80 درصد استعدادهای استان کرمان، وجود ندارد، اذعان کرد: بسیاری از این افراد به استان های دیگر و یا به کشورهای دیگر می روند.
وی ابراز کرد: به دنبال تشکیل مرکز شتاب دهنده هستیم تا ایده های خلاقانه و نوآورانه را شناسایی و برای تجاری سازی آنها تلاش کند.
طبیب زاده از راه اندازی نخستین مرکز شتاب دهنده ایده های خلاقانه کشور در استان کرمان خبر داد و تصریح کرد: با راه اندازی این مرکز ایده های ناب به منصه ظهور و تجاری سازی برسند.
رییس اتاق صنایع، معادن و بازرگانی استان کرمان با اشاره به اینکه اگر به کار آفرین و سرمایه گذار اهمیت دهیم، کشور به موفقیت دست خواهد یافت، اظهار کرد: باید آسیب شناسی در زمینه اینکه چرا کارآفرینان استان کرمان رغبت نشان نمی دهند و حلقه بین ثروت و ثروت آفرینی را ایجاد نکرده اند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com