0  |  0

مشابهت یابی مقالات علمی در جویشگر بومی

مشابهت یابی مقالات علمی در جویشگر بومی

علیرضا یاری در نشست خبری همایش بررسی راهکارهای پیشگیری از سرقت های علمی که در مرکز تحقیقات مخابرات ایران برگزار شد، کمک به بهبود کیفیت محتوا در وب فارسی را از جمله اهداف طرح جویشگر بومی عنوان کرد و اظهار داشت: طی دو سال اخیر و با توسعه طرح جویشگر بومی، امکان خزش ۴ میلیارد صفحه وب فارسی از طریق موتور جستجوی بومی فراهم شده است.
رئیس پژوهشکده فناوری اطلاعات مرکز تحقیقات مخابرات ایران، از استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات برای تشخیص داده های علمی و مشابهت سنجی مقالات در طرح جویشگر بومی خبر داد و گفت: هم اکنون موتور جستجوی بومی با خزش در صفحات وب فارسی، این برآورد را داشته است که درصد بالایی از محتوای فارسی در وب کپی برداری بدون ارجاع و ذکر منبع است.
یاری با بیان اینکه برآوردها نشان می دهد که سهم محتوای اسپم و غیرمفید در وب فارسی ۷۰ درصد است، گفت: موتور جستجوی بومی، امکان مشابهت یابی مقالات علمی را با دقت بالا، به عنوان راهکاری برای آگاهی سازی و واکاوی سرقتهای علمی ممکن کرده است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com