0  |  1

پایان رقابت 60 تیم در رویداد کارآفرینی جویشگر بومی

پایان رقابت 60 تیم در رویداد کارآفرینی جویشگر بومی

نشست پنجاهم شورای راهبری جویشگر بومی با حضور اعضای این شورا (صبح چهارشنبه۰۴/۱۲/۹۵) در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران ) برگزار شد.
در ابتدای جلسه بعدازاینکه ابهامات سکوی اعتماد موردبررسی قرارگرفته و در خصوص جایگاه این سکو در طرح تبادل‌نظر صورت گرفت، جناب آقای دکتر علیرضا یاری مدیر طرح جویشگر بومی در خصوص رویداد کارآفرینی محتوا و طرح جویشگر بومی توضیح داد که این رویداد در مهرماه سال جاری آغاز به کارکرده و در پنج مرحله انجام شد که ۶۰ گروه در این رویداد شرکت نموده و رقابت کردند. ایشان در ادامه توضیح دادند که ارزیابی در دو مرحله بود و در مرحله اول ۱۵ گروه انتخاب‌شده و وارد مرحله دوم رقابت شدند که از میان آن‌ها درنهایت سه گروه به‌عنوان گروه­های اول تا سوم برگزیده شدند.
در ادامه جلسه خانم مهندس مژگان فرهودی از پژوهشگران پژوهشگاه در خصوص نتیجه خروجی آزمایشگاه ارزیابی جویشگرهای پارسی جو و یوز ارائه نمودند که ارزیابی‌ها از چهار وجه کلی شامل کیفیت نتایج جویشگرها،کیفیت سرویس‌دهی، نسبت تجربه کاربری و آمار کاربری بوده و روال انجام ارزیابی شامل ۸ مرحله می‌گردد که شامل: جمع‌آوری فهرستی از کاربران جهت مشارکت، دریافت ۶۰۰ پرس‌وجو از لاگ یوز و پارسی جو، دریافت ۵۰ پرس‌وجو از TREC و ۱۰۰ پرس‌وجو از Alexa ، تجمیع پرس‌وجوها و تشکیل مجموعه دادگان ارزیابی(۱۲۰۰ پرس‌وجو)، برچسب‌گذاری پرس‌وجوها (موضوعی، زمان، زبان، نوع پایه و…)، آموزش ارزیابی کاربران، ارزیابی ۵ نتیجه اول گوگل، بینگ، یوز و پارسی جو توسط کاربران و محاسبه معیار nDCG و مقایسه جویشگرها است.
کلیه مستندات ارزیابی در سایت اطلاع‌رسانی طرح جویشگر بومی، دیدرس به آدرس "www.didras.ir " قابل‌مشاهده بوده و علاقه­مندان می‌توانند هرلحظه آخرین نتایج ارزیابی را در وب­گاه آزمایشگاه "www.webazma.itrc.ac.ir" نیز مشاهده نمایند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: www.didras.ir
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com