0  |  0

۹۶ مانع فعالیت کسب و کارهای اینترنتی شناسایی شد

۹۶ مانع فعالیت کسب و کارهای اینترنتی شناسایی شد

معاون مرکز ملی فضای مجازی از بررسی عوامل موثر در ایجاد اشتغال و تولید محتوا در فضای مجازی با هدف رفع موانع اشتغال کسب و کارهای این حوزه، خبر داد. امیر خوراکیان با اشاره به بررسی عوامل و موانع اشتغال در حوزه محتوا و خدمات در فضای مجازی به منظور بهره مندی از ظرفیت این حوزه برای ایجاد کسب وکار فضای مجازی گفت: با توجه به ظرفیتهایی که در حوزه اشتغال در فضای مجازی کشور وجود دارد، برای ایجاد کار، فعالیت و توسعه خدمات به خصوص در حوزه محتوا کارگروه تشکیل دادیم.
۹۶ مانع فعالیت کسب و کارهای اینترنتی شناسایی شد
خوراکیان افزود: با تشکیل این کارگروه و هم اندیشی با فعالان بخش خصوصی، فرهیختگان و صاحب نظران این حوزه، ۹۶ عنوان ازعوامل و موانع اشتغال در حوزه محتوا و خدمات در فضای مجازی را شناسایی کردیم. طبق مدل عمومی در اقتصاد کلان کشور و با در نظر گرفتن ۴ بازار اصلی و مهم در اقتصاد، حوزه «شفافیت قوانین»از مهم ترین مشکلاتی است که در این ۹۶ عنوان وجود دارد.
وجود مشکل در ارتباط با بازاریابی خارجی
معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی با تاکید بر ضرورت ساماندهی در تعدد و زمان ارائه مجوزها برای تقویت اشتغال در حوزه فضای مجازی ادامه داد: تنظیم روابط با اپراتورها در حوزه های مختلف باید رسیدگی و برای رفع موانع آن تصمیم گیری شود. همچنین در ارتباط با بازاریابی خارجی بخشی از مشکلات بررسی و احصا شده است.
خوراکیان با بیان اینکه نوآوری و برنامه ریزی در این حوزه، مالکیت معنوی و مسائل مرتبط با بانکداری در فضای مجازی از جمله عواملی است که به آن پرداخته شده است، افزود: درباره روابط میان صنفی و متولیان این حوزه نیز، اقدامات لازم صورت گرفته تا تقسیم کار دقیق تری صورت گیرد تا علاوه بر شفافیت فعالیت ها در صورت نیاز قوانین و مقررات برای فعال سازی و ایجاد روابط بهینه دراین حوزه مصوب شود.
تدوین طرح پیشنهادی رفع موانع کسب و کارهای فضای مجازی
وی تصریح کرد: مرکز ملی فضای مجازی کشور با اعتبار نقش قرارگاهی خود با اولویت بندی صورت گرفته، مشغول تدوین پیشنهادها در این حوزه است و در صورت نیاز به مصوبه شورای عالی فضای مجازی در حوزه اشتغال، آمادگی لازم را برای ارائه این طرح در شورا دارد. این درحالی است که با همکاری و مشارکت مجلس شورای اسلامی نیز قوانین و مقررات لازم در این حوزه را پیگیری خواهد کرد.
معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی با اعلام این که رفع موانع اشتغال در حوزه محتوا و خدمات فضای مجازی در سالی که با تدبیر مقام معظم رهبری سال اشتغال نامگذاری شده است از اولویت ها است، گفت: در صورتی که دستگاههای مربوطه برای همکاری و حل این موانع، اهتمام داشته باشند ما شاهد افزایش ظرفیت و رشد اشتغال در این حوزه خواهیم بود و علاوه بر این ظرفیتهای بیشتری برای آینده نیز فراهم خواهد شد.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com