0  |  0

ضرورت تاسیس صندوق‌های ریسک‌پذیر در شرکت‌های دانش بنیان

ضرورت تاسیس صندوق‌های ریسک‌پذیر در شرکت‌های دانش بنیان

علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم امضای تفاهم نامه بانک سپه با معاونت علمی در خصوص سرمایه گذاری در طرح‌های دانش بنیان و فناورانه اظهار کرد: ما بحث جدیدی در خصوص تامین وام برای شرکت‌های دانش‌بنیان شروع کردیم و این کار به منظور فعال شدن پروژه‌های این شرکت‌ها با پرداخت وام است.
وی بیان کرد: در گذشته جذب سرمایه گذار در شرکت های دانش بنیان صورت می گرفت اما ما برای حل مشکل جذب سرمایه گذار، در گام اول امضای تفاهم نامه ای با سازمان بورس انجام دادیم و صندوق‌های ریسک پذیر در شرکت های دانش بنیان تاسیس کردیم و تا به امروز حدود هفت صندوق راه اندازی شده است.
دلیری افزود: امکان ارتقای محصول با سرمایه گذاری بر روی شرکت‌های دانش بنیان صورت می‌گیرد که با تحقق این امر تابلو اختصصاصی در سازمان بورس ایجاد شده تا جذب سرمایه گذار بهتر شود.
وی تاکید کرد: معاونت علمی ۵۰ درصد از هزینه‌های شرکت‌های دانش بنیان را در تابلو بورس می‌پردازد.
دلیری ادامه داد: ورود به نهاد‌های مالی و بانک‌ها از دیگر اقدامات معاونت علمی در زمینه شرکت‌های دانش بنیان بود و در قدیم سرمایه گذاری به روش سنتی با ایجاد
وی اظهار کرد: مراکز رشد و استارت آپ‌ها می‌توانند نیاز کشور را فراهم کنند و به همین خاطر سرمایه گذاری بر روی این شرکت‌ها می تواند در رشد علمی کشور و ارتقای سطح شرکت‌های دانش بنیان موثر باشد.
دلیری عنوان کرد: باید تحت عنوان مراکز شتاب دهنده از سرمایه گذاری در این حوزه حمایت کنیم.
وی ادامه داد: راه اندازی مراکز نوآوری، شتاب دهنده، سرمایه گذاری بر روی شرکت های دانش بنیان از جمله اقدامات این مجموعه است.
دلیری یاد آور شد: امیدوارم در حوزه دانش بنیان کارگروه‌های بیشتری در زمینه جذب سرمایه گذار ایجاد شود.
سرمایه گذاری در حوزه دانش بنیان سبب اشتغال و کارآفرینی
در ادامه مراسم محمد کاظم چغازردی مدیر عامل بانک سپه گفت: سرمایه گذاری بر روی شرکت های دانش بنیان سبب کارآفربنی در کشور می‌شود و ما سرمایه گذاری مستقیم در ایده‌های کاربردی را در دستور کار قرار داده ایم.
وی عنوان کرد: سرمایه گذاری باید درحوزه تولیدات داخلی باشد تا مسئله اقتصاد مقاومتی محقق شود.
چغازردی گفت: شرکت تامین سرمایه در درآمد زایی و سرمایه گذاری در ایجاد ایده و دانش نخبگان فعالیت خوبی دارد.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com