0  |  0

حمایت مجلس از صندوق های سرمایه گذاری جسورانه

حمایت مجلس از صندوق های سرمایه گذاری جسورانه

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه صندوق های سرمایه گذاری جسورانه (vc)از حمایت مجلس برخوردارند اعلام کرد: راهی به جز حمایت از شرکت های دانش بنیان در کشور نداریم و لازم است که این شرکت ها به شکلی قدرتمندانه از سوی دولت نیز حمایت شوند.
علی قربانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، با مثبت دانستن عملکرد سازمان بورس در حمایت از شرکت های دانش بنیان، گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان یکی از بندهای 24 گانه اقتصاد مقاومتی است و حمایت بازار سرمایه از این شرکت ها قطعاً رشد و بهره وری در اقتصاد کشور را به همراه خواهد داشت.
وی افزود: در نتیجه این حمایت علاوه بر رشد عملکرد این شرکت ها شاهد بالا رفتن راندمان اقتصادی کشور و در نهایت ایجاد اشتغال، افزایش تولید و رونق اقتصادی خواهیم بود.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مورد نقش صندوق های سرمایه گذاری جسورانه(vc) در بازار سرمایه تصریح کرد: صندوق سرمایه گذاری جسورانه کمک قابل توجهی به حوزه کار آفرینی بسیار کرده و از حمایت مجلس نیزبرخوردارند .
قربانی افزود: برای تداوم فعالیت این صندوق ها باید حمایت لازم از آنها صورت گرفته و در کنار آن شرکت های دانش بنیان، صادرات ، افزایش تولید و کاهش تعرفه ها پشت سر آنها قرار گیرند تا موجب بهره وری این صندوق ها شده و سرمایه گذاری در این صندوق ها برای سرمایه گذار مقرون به صرفه باشد .
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه ما راهی به جز حمایت از شرکت های دانش بنیان در کشور نداریم تصریح کرد: لازم است که این شرکت ها به شکلی قدرتمندانه از سوی دولت نیز حمایت شوند 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه، در مجلس شورای اسلامی درباره عملکرد بورس در حوزه ابزارهای نوین مالی نیز گفت : استفاده از این قبیل ابزارها نیازمند شفافیت است و نتیجه شفافیت انجام سرمایه گذاری های بیشتر در بورس است و در صورتی که از این ابزار به نحو بهتری استفاده شود موجب رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال خواهد شد.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: سنا
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com