0  |  0

نقش اثرگذار بازار سرمایه در افزایش ظرفیت اقتصاد دانش‌بنیان

نقش اثرگذار بازار سرمایه در افزایش ظرفیت اقتصاد دانش‌بنیان

محمدرضا پورابراهیمی بهره‌گیری از صندوق‌های جسورانه در جهت تجاری‌سازی شرکت‌های نوپا و دانش‌بنیان را از مهم‌ترین اهداف صندوق‌های جسورانه به منظور رشد شرکت‌های دانش‌بنیان عنوان کرد و گفت‌: افزایش ظرفیت اقتصاد دانش‌بنیان از محورهای اصلی در برنامه ششم توسعه است و بازار سرمایه در این زمینه بسیار اثرگذار بوده و هست.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص نقش صندوق‌های جسورانه در توسعه و رشد شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: در زمینه فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان اقدامات خوبی در حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بازار سرمایه انجام شده و تمام این موارد مقدمه‌ای برای انجام کارهای بزرگ‌تر در اقتصاد کشور است.
وی افزود: امروزه در بسیاری از کشورهای دنیا فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در حال توسعه و گسترش است و خوشبختانه این روند در سال‌های اخیر در ایران نیز آغاز شده است.
پورابراهیمی با اشاره به اینکه بخشی از ظرفیت اقتصادی کشور در حوزه دانش‌بنیان نمایان شده و این حرکت نشان از جهش و خیزقابل توجه در حوزه علم و دانش در کشور دارد تصریح کرد: اگر کشوری ظرفیت و پتانسیل علمی لازم را نداشته باشد نمی تواند در این حوزه حرفی برای گفتن داشته باشد.
وی تصریح کرد: ارتقای حداکثری ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از مقوله‌های پیش‌بینی شده در برنامه ششم توسعه است و تداوم فعالیت این شرکت‌ها علاوه بر دانش نیازمند سرمایه‌گذاری و تجاری‌سازی و حمایت است.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به فعالیت صندوق‌های جسورانه در جهت تجاری‌سازی فعالیت این قییل شرکت‌ها گفت: افزایش ظرفیت اقتصاد دانش‌بنیان از محورهای اصلی در برنامه ششم توسعه است و بازار سرمایه در این زمینه بسیار اثرگذار بوده و هست.
وی با بیان اینکه مجلس و کمیسیون اقتصادی، تمام قد برای ارتقا و توانمندی شرکت های دانش بنیان در حوزه بازار سرمایه عمل خواهند کرد خاطرنشان کرد: با توجه به نوپا بودن فعالیت این قبیل شرکت ها در اقتصاد قطعا سود آوری و تقویت فعالیت آنها امری زمان بر بوده و نمی توان انتظار داشت فعالیت این شرکت ها ظرف 6 ماه تا یکسال با اتفاقات بزرگ روبرو شود اما قطعا آینده مطلوبی در انتظار آنها خواهد بود.
گفتنی است سرمایه‌گذاری جسورانه (Venture Capital) یک مدل سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی کسب و کارهای نوپا و شرکت‌های کوچک با ظرفیت رشد بلندمدت است؛ و در همین راستا تامین سرمایه آرمان با هدف جذب منابع مالی و به منظور سرمایه‌گذاری در طرح‌های مخاطره پذیر در هفته دوم شهریور اقدام به پذیره‌نویسی صندوق سرمایه گذاری جسورانه توسعه فناوری آرمانی با هدف جمع‌آوری سرمایه از سرمایه‌گذاران و سرمایه‌گذاری در شرکت‌های نوپا با فناوری بالا ودارای ظرفیت رشد سریع خواهد کرد و هدف آن کسب بیشترین بازده اقتصادی دربرابر پذیرش ریسک بالا است.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری تسنیم
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com