0  |  1

آشپز سیار آستارایی؛ نمونه موفق کسب و کار خانگی

آشپز سیار آستارایی؛ نمونه موفق کسب و کار خانگی

عبدالله زراعتکار متدین گفت: صندلی های یک دستگاه مینی بوس فیات مدل 63 را خارج و با استقرار تجهیزات آشپزی در داخل آن، آشپزخانه سیار ایجاد کرده ام و از سال 91 به آشپزی سیار مشغول هستم.
وی اظهار کرد: محل کار سیار من به یخچال، انبار آب، کپسول آتش نشانی، دوربین مدار بسته، اجاق گاز، مواد اولیه پخت و پز غذا و با استفاده از ترانسفورماتور افزاینده کم حجم، به برق 220 ولت مجهز است و از درآمد این حرفه راضی هستم.
وی بیان کرد: با این خودرو برای پخت غذای میهمانی های کوچک و بزرگ به نقاط مختلف آستارا می روم و در صورت نبود تقاضا، در محوطه گمرک این شهرستان مستقر و به تامین غذاهای سفارشی مشغول می شوم.
این آشپز سیار ادامه داد: در داخل آشپزخانه سیار امکان طبخ غذا برای 200 نفر وجود دارد و اگر تعداد سفارش غذا بیش از آن باشد، تجهیزات آشپزخانه را از خودرویم که نام قوی مهاجر بر آن نهاده ام خارج و در فضای باز، آشپزی می کنم.
زراعتکار گفت: علاوه بر خوراکی های مرسوم غذاخوری ها غذاهای سنتی و محلی نظیر لونگی، باستیرما پلو و چغیرتما را می پزم و حاضرم در پخت غذا در حضور آشپزهای ماهر با آشپزخانه های ثابت، مسابقه بدهم.
او افزود: آشپزخانه سیار را در مقابل حوادثی نظیر آتش سوزی بیمه کرده ام و تاکنون اتفاق خسارت باری نیفتاده است.
این کارآفرین موفق اظهار کرد: گاهی اوقات تنگناهای مالی موجب تفکر و ایجاد ایده های جدید اشتغال می شود و جوانان بیکار نباید تسلیم بیکاری و عواقب شوم آن شوند.
وی بیان کرد: بسیاری از کارها و مشاغل خانگی قابلیت توسعه و درآمدزایی را دارند و با سرمایه کم و توسعه آنها می توان زمینه کسب و کار و درآمد ایجاد کرد.
مجید میزانی مسئول واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان آستارا نیز گفت: از کارآفرینی و رفع بیکاری در همه حوزه ها استقبال می کنیم و آشپزخانه سیار نیز از این نظر مورد حمایت است، اما باید الزامات بهداشتی در پخت و پز و ارائه غذا در آن به طور کامل رعایت شود.
در شهر گردشگرپذیر آستارا علاوه بر غذاخوری های بزرگ و دارای مجوز، بیش از 200 واحد فلافل فروشی و آشپزخانه ثابت فعال است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و با میزبانی از چند میلیون مسافر در سال و گذر حدود 800 هزار گردشگر داخلی و خارجی از مرز آن، جزو 20 شهر گردشگرپذیر کشور است.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com