0  |  0

درخواست تشکل‌های دانش‌بنیان برای حذف اخذ مجوزهای زائد

درخواست تشکل‌های دانش‌بنیان برای حذف اخذ مجوزهای زائد

رئیس تشکل‌های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی ایران خواستار شناسایی و حذف مجوزهای زائد که برای شرکت‌های دانش‌بنیان مشکل‌ساز شده‌اند، در دولت جدید و با تشکیل کارگروهی ذیل ریاست جمهوری شد.
 افشین کلاهی با اشاره به مشکل تعدد مجوزها که برخی از کسب و کارهای نوپا با آن دست به گریبان هستند، گفت: ما در اتاق بازرگانی پیگیر این مساله بوده‌ایم و کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق نیز در این رابطه خیلی کار کرد ولی به نتیجه‌ای نرسیدیم.
وی ادامه داد: تصور من این است که باید سریع‌تر مجوزهای زائد حذف شوند؛ در دوره گذشته در وزارت اقتصاد، کارگروهی برای حذف مجوزهای زائد ایجاد شد که این کارگروه اعلام کرد که حدود ۲ هزار و ۸۰۰ مجوز در کشور وجود دارد که برای کسب وکارهای مختلف صادر می‌شود. البته چون این کارگروه در وزارت اقتصاد تشکیل شده بود در زمینه حذف مجوزها چندان موفق عمل نکرد.
نائب رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق بازرگانی ایران با ابراز امیدواری برای تشکیل این کارگروه ذیل ریاست‌جمهوری در دولت جدید، افزود: ما پیشنهاد این موضوع را ارائه کرده‌ایم تا از مقام بالاتری به وزارتخانه‌ها دستور داده شده و اجرا شود و مجوزهای زائد حذف شوند.
وی با اشاره به تاثیر عملکرد وزیر جدید ارتباطات بر فعالیت شرکتهای دانش بنیان گفت: تجربه ثابت کرده که هر وزیری که بیاید، شرکتهای دانش‌بنیان‌ مسیر خود را می‌روند و تاثیر دولت صرفا بر میزان موفقیت آنها است. برای مثال افزایش پهنای باند در دوره وزارت قبل، باعث وارد شدن شرکت‌های جدید شد چراکه فضا مناسب شده بود.
کلاهی تاکید کرد که شرکتهای دانش بنیان نیاز به حمایت و وام ندارند بلکه آزاد گذاشتن آنها و محدود نکردنشان و صرف فراهم کردن شرایط و اکوسیستم، برایشان کافی است.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com