0  |  3

مهارت‌هایی که هر کارآفرینی به آن نیاز دارد

مهارت‌هایی که هر کارآفرینی به آن نیاز دارد

برای کسب موفقیت در کسب و کار کوچک خود، چه باید کرد؟

در اینجا 8 مهارت که در کارآفرینان موفق مشترک است را بیان می‌کنیم:

1- انعطاف‌پذیری:

توانایی تحمل اتفاقات خوب و بد در هر کسب و کاری مهم است، زیرا هرگز همه چیز دقیقا به‌صورتی‌که در طرح کسب و کارمان توصیف کردیم؛ پیش نمی‌رود. انعطاف‌پذیری کارآفرین را قادر می‌سازد تا زمانی که چشم انداز بی‌نظیری در دست دارد؛ به کارش ادامه دهد.

2- تمرکز:‌

پس از تنظیم یک چشم‌انداز بلندمدت، تمرکز بر امور کلیدی برای نزدیک شدن به هدف نهایی بسیار مهم است. در هنگام تلاش برای ایجاد یک کسب و کار، مهارت‌های بسیار مهیجی وجود دارد که البته کسب این مهارت‌ها آسان هم نیست.

3- سرمایه‌گذاری برای بلندمدت:

اغلب کارآفرینان بردبار و صبور نیستند. موفقیت شبانه‌روزی و مداوم ممکن است 7 تا 10 سال طول بکشد. بنابراین گاهی لازم است متوقف شوند و برنامه‌ریزی کنند. 

مهارت‌هایی که هر کارآفرینی به آن نیاز دارد

4- افراد را پیدا کنید و مدیریت کنید:

کارآفرین تنها زمانی می‌تواند یک شرکت مقیاس‌پذیر ایجاد کند که بیاموزد چگونه از توانمندی‌های کارکنان، فروشندگان و سایر منابع بهره‌برداری کند. کارآفرینان باید بیاموزند برای دیدار با افراد مناسب چگونه شبکه‌سازی کنند. کارآفرینان درتلاشند تا بازخورد صادقانه و به‌موقع‌‌ای از همه این منابع دریافت کنند.

5- فروش:

هر کارآفرین یک مسئول فروش است. کارآفرینان ایده‌ها، محصولات یا خدمات‌شان را برای مشتریان، سرمایه‌گذاران یا کارمندان‌، در معرض فروش می‌گذارند. کارآفرینان می‌دانند مردم چه زمانی را به خرید اختصاص می‌دهند و دقیقا در همین زمان اقدام می‌کنند و در عین حال می‌دانند که چگونه بین وظیفه‌ی فروش و دیگر وظایف‌شان، تعادل ایجاد کنند.

6- یادگیری:

کارآفرینان موفق می‌دانند که همه چیز را نمی‌دانند و بازار همواره در حال تغییر است. آنها خود را نسبت به روند صنعت، تکنولوژی و سیستم‌های جدید به‌روز می‌کنند.

7- برنامه‌ریزی:‌

اجازه دهید زمانی را در جهت مرور گذشته و برنامه‌ریزی برای آینده داشته باشید. همیشه کار زیاد و صرفا متمرکز منجر به فرسودگی جسمی و احساسی می‌شود.

8- اعتماد به نفس:‌

در نهایت، کارآفرینان باید به‌اندازه کافی با تجربه باشند تا بتوانند مستقل بوده و اعتماد به‌نفس داشته باشند.

مارال مختارزاده (کارشناس ارشد کارآفرینی)

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

مطالب پیشنهادی:
دیدگاه شما
 

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com