0  |  0

نخستین هنرستان کارآفرینی کشور راه‌اندازی شد

نخستین هنرستان کارآفرینی کشور راه‌اندازی شد

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: حدود 800 مدرسه دولتی استان غیرمقاوم هستند که به شدت در نگهداری دانش‌آموزان در این مدارس دغدغه داریم.
«محمد محسن بیگی» در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: فعالیت بازگشایی مدارس با عنوان پروژه مهر تعریف می شود و ما برنامه‌ریزی را از آبان ماه سال قبل برای سال تحصیلی جدید آغاز کردیم تا کمترین مشکل را داشته باشیم، چون باید در زمینه شناسایی فضا و تجهیزات، نیروی انسانی، مدارس دارای آسیب و کمک به بازسازی و جلب کمک مشارکت‌ها و خیران کار کنیم تا مدارس در سال بعد بدون حاشیه کار را آغاز کنند.
وی افزود: 45 هزار نفر نیرو در استان کرمان داریم که با توجه به پراکندگی استان، بحث تأمین نیرو در همه مناطق یکی از مشکلات ما در همه دوره‌ها بوده است.
محسن بیگی با اشاره به این‌که سال قبل 243 مدرسه زیر پنج نفر در استان داشته‌ایم، تصریح کرد: نرخ بی‌سوادی در استان یکی از مسائلی بوده که همواره مسئولان استان را رنج داده و این مدارس کم جمعیت برای جلوگیری از بازماندگی از تحصیل دانش‌آموزان فعال بوده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: اولویت اول ما در نقل و انتقالات، کلاس و دانش‌آموز است و توانستیم حدود 1800 نفر از همکاران را برای سال تحصیلی جدید منتقل کنیم و دیگر همکاران انتقال آن‌ها میسر نشده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: حدود 800 مدرسه دولتی استان غیرمقاوم هستند که بشدت در نگهداری دانش‌آموزان در این مدارس دغدغه داریم و توانستیم حدود 50 پروژه را با ظرفیت و کمک خیران به چرخه استفاده وارد کردیم.
وی افزود: در حوزه کیفیت بخشی، خروجی خوبی در استان شاهد بوده‌ایم و دستگاه‌هایی که می‌توانستند به ما در زمینه مقابله با آسیب‌های اجتماعی کمک کنند، اقدامات خوبی انجام دادند و در این راستا کرمان رتبه اول را در کشور در آموزش پیشگیری از آسیب‌ها کسب کرد.
محسن بیگی تصریح کرد: 27 هزار بسته کمک آموزشی تهیه و از امروز در اختیار دانش‌آموزان بی‌بضاعت قرار می‌گیرد و در راستای اجرای عدالت آموزشی سال قبل 26 هزار جلد کتاب کمک آموزشی با کمک بنیاد برکت در اختیار دانش آموزان مناطق محروم قرار گرفت.
وی یادآور شد: 577 هزار و 235 دانش آموز و 45 هزار و 949 نفر همکار فرهنگی سال تحصیلی جدید را از امروز در استان کرمان آغاز کرده‌اند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: در زمینه اجرای اقتصاد مقاومتی، با ساماندهی نیروی انسانی و فضا، 200 میلیارد تومان در سال به خزانه دولت کمک شده و در واقع بیش از6000 نفر نیرو مدیریت شده است.
وی افزود: در حوزه کارآفرینی، 37 درصد دانش‌آموزان استان امروز وارد مدارس کار و دانش و فنی و حرفه‌ای شده‌اند که کمک بزرگی به ایجاد اشتغال در آینده است و باید خانواده‌ها و رسانه‌ها به افزایش این عدد کمک کنند.
محسن‌بیگی با بیان این‌که در استان کرمان 1700 کلاس نیاز است که با توجه به این‌که روند رشد دانش‌آموزی مثبت شده، سالانه حدود ۲۰ مدرسه دیگر به این تعداد اضافه خواهد شد، تصریح کرد: نخستین هنرستان کارآفرینی کشور را در تابستان امسال در استان کرمان راه‌اندازی کردیم و اردوی 1000 نفری را برای آموزش کارآفرینی برگزار کردیم.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com