0  |  0

چهارمین نمایشگاه زیست فناوری ایران به کار خود پایان داد

چهارمین نمایشگاه زیست فناوری ایران به کار خود پایان داد

چهارمین نمایشگاه زیست فناوری ایران طی مراسمی با حضور محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، جمعی از نمایندگان مجلس و روسای ستادهای توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 29 شهریور در محل مصلی تهران به کار خود پایان داد.
در مراسم اختتامیه محمد رضا مخبر دزفولی با بیان اینکه زمان زیادی از آغاز فعالیت های برخی فناوری های پیشرفته از جمله بیوتکنولوژیکی در کشور نمی گذرد، گفت: با اینکه در بخش هایی از جمله “High Tech” همپای بسیاری از کشورها پیش می رویم اما بخش زیست فناوری حتی به دوره نوجوانی نیز نرسیده است و نیازمند سرمایه گذاری جهشی است.
وی یکی از معضلات کشور که مولود قبل از انقلاب است را واردات محور بودن اقتصاد دانست و گفت: این به شکلی است که در کشور برای فعالان امر واردات مشکل خاصی وجود ندارد اما به محض اینکه یک جریان محقق و دانش‌بنیان قصد کار داشته باشد با هزار نوع قانون و قاعده برخورد می کند.
مخبر دزفولی با بیان اینکه 500 یا 600 میلیون دلار در حوزه زیست فناوری با سختی حاصل شده است، اظهار داشت: این رقم مبلغ چندانی محسوب نمی شود که بر سر آن مناقشه صورت گیرد و منازعات علمی موافق و مخالف در رسانه ملی مانند بحث تراریخته ها که ترس و واهمه مردم را بدنبال خواهد داشت، مناسب نیست.
مصطفی قانعی دبیر علمی چهارمین جشنواره زیست فناوری نیز در سخنانی با اشاره به این که کل مبلغ دریافتی موسسات زیست فناوری 590 میلیاردتومان است که با کسر دستمزدها رقمی محسوب نمی شود، افزود: این در حالی است که در این بین 66 درصد از این اعتبار تنها به دو مرکز زیست فناوری اختصاص یافته است.
وی کل میزان تسهیلات اعطایی به حوزه زیست فناوری را 146 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: سرمایه گذاری یکی از کشورهای پیشرفته در این حوزه 150 میلیارد دلار است.
معاون توسعه فناوری ریاست جمهوری نیز حوزه زیست فناوری را موجب افزایش امید انسان برای زندگی دانست و تصریح کرد: یکی از راهکارهای رفع پدیده ریزگردها که در سال های اخیر موجبات نگرانی بسیاری از شهروندان را فراهم کرده است، تنها استفاده از فناوری های زیست محیطی است.
علی وطنی حمایت و تسهیلات مالی و قانونی و تضمین بازار را از جمله مسائلی عنوان کرد که فعالان حوزه دانش‌بنیان با آن درگیر هستند و گفت: هم اکنون حدود 110 خدمت به فعالان شرکت‌های دانش بنیان ارائه می شود که البته بایستی این میزان بسیار بیشتر شود.
گفتنی است، چهارمین نمایشگاه زیست فناوری ایران با هدف ترویج علم و فناوری با موضوع زیست فناوری با حضور بیش از 260 شرکت دانش‌بنیان داخلی از 27 تا 29 شهریورماه در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد که در این نمایشگاه پارک علم و فناوری یزد و چند شرکت فعال این پارک در حوزه زیست فناوری نیز شرکت نمودند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: پارک علم و فناوری یزد
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com