1  |  0

قرارداد ایجاد نخستین شتاب‌دهنده تخصصی شهر سلول امضاء شد

قرارداد ایجاد نخستین شتاب‌دهنده تخصصی شهر سلول امضاء شد

قرارداد ایجاد و راه‌اندازی نخستین شتاب‌دهنده تخصصی شهر سلول در حوزه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت میان شرکت مجری پروژه و دانشگاه خوارزمی به امضا رسید.
در راستای اجرایی شدن تفاهم میان سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و محمد فرهادی وزیر وقت علوم، تحقیقات و فناوری، توافق شد. پروژه تاسیس «شهرسلول» به عنوان مجموعه‌ای حائز زیرساخت های توسعه علوم و فناوری سلول‌های بنیادی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در این حوزه ایجاد شود.
این پروژه با هدف شناسایی و توسعه کمی و کیفی شرکت‌های فعال در این حوزه ، آموزش و توانمندسازی شرکتها، گسترش زمینه تولید محصولات سلولی و افزایش سهم جمهوری اسلامی ایران از بازار سلول‌های بنیادی منطقه طراحی شده است. پروژه «شهرسلول» دارای بخش‌های مختلفی است که یکی از این بخش‌ها شتاب‌دهنده تخصصی در حوزه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت است.
از اواخر سال 95 پس از رایزنی‌های اولیه و مبادله نخستین تفاهم‌نامه میان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت علمی، تفاهم‌نامه دیگری نیز میان سندیکا بایوتک و دانشگاه خوارزمی به امضا رسید که عملیاتی شدن تفاهم‌نامه ملی را تامین کرد.
در این جلسه که با حضور دکتر مهبودی ریاست هیات مدیره سندیکای زیست فناوری و دکتر سبحان الهی ریاست دانشگاه خوارزمی، دکتر حمیدیه دبیر ستاد سلول های بنیادی برگزار شد قرارداد فیمابین دانشگاه و پیمانکار مجری پروژه که دارای تجارب در عرصه شتاب دهنده است امضا و مبادله شد.
دانشگاه خوارزمی با اخذ مصوبات هیات امنای دانشگاه و تأییدیه بخش حقوقی وزارت علوم زمینه شروع کار را فراهم کردند. مدلی که در این پروژه به اجرا گذاشته می‌شود، تلاش دارد ظرفیت‌های بخش دولتی را با بخش خصوصی کنار هم قرار دهد و زمینه احرای پروژه های ملی را فراهم آورد.
بخش خصوصی اهتمام، استعداد و ظرفیت فراوانی دارد و بخش دولتی نیز دارای منابع فراوان است. کنار هم قرار گرفتن این دو می‌تواند تبدیل به مدل قابل تسری در کشور شود. این مدل میتواند منجر به توسعه تولید و حضور مؤثر دانشمندان جوان در عرصه تجارت و بازار این حیطه بسیار مهم شود .
امیرعلی حمیدیه دبیر ستاد توسعه فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی در مراسم امضا این قرارداد گفت: با اهتمام مجدانه وزارت علوم و معاونت علمی، اهداف بزرگی برای این پروژه دیده شده است و برای اولین بار شرکت های فعال در حوزه سلول های بنیادی دور هم آمده و تامین نیاز های اولیه زمینه شتاب چشم گیر تولید محصولات سلولی را شاهد خواهیم بود .
وی بیان کرد: این شتاب‌دهنده در سطح بین‌المللی دیده شده. و امید داریم این شتاب‌دهنده تا سال 1400 به عنوان «سل سیتی» (شهر سلول‌های بنیادی) در منطقه مطرح شود.
این قرارداد پیوند دانشگاه و صنعت است و می‌توان آن را یک قدم شایسته دانست که قطعاً بعد از اجرا در جای جای کشور الگوبرداری می شود.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com