0  |  0

به دنبال اصلاح بودجه سال ۹۷ پارک های علم و فناوری هستیم

به دنبال اصلاح بودجه سال ۹۷ پارک های علم و فناوری هستیم

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: به دنبال اصلاح بودجه پارک های علم و فناوری برای سال ۹۷ هستیم.
وحید احمدی در نشست روسای پارک های علم و فناوری در وزارت علوم گفت: بودجه پارک های علم و فناوری بسیار کم است و قرار است در سال ۹۷ این بودجه اصلاح شود.
وی افزود: پارک های علم و فناوری به طور میانگین دهه دوم فعالیت خود را دنبال می کنند که باید بررسی دقیق و جدی در فعالیت آنها صورت گیرد تا این مراکز بتوانند در موضوع اقتصاد دانش بنیان نقش داشته باشند.
معاون پژوهشی وزارت علوم تاکید کرد: زمانی که یک استاندار یا فرماندار به وزارت علوم می آید و درخواست می کند که یک مرکز رشدی در استان وی راه اندازی شود این به این معنی است که موضوع پارک های علم و فناوری در کشور در حال تقویت شدن است و لایه های میانی مدیریتی به این موضوع توجه می کنند.
احمدی اظهار داشت: علی رغم اینکه بیش از ۱۰ سال از عمر پارک های علم و فناوری کشور گذشته بود این پارک ها زمین نداشتند که طی سه سال گذشته مشکل آنها حل شد.
وی عنوان کرد: پارک های علم و فناوری ایران در مازندران با مشکل زمین مواجه بودند که مشکل آنها را حل کردیم.
معاون پژوهشی وزارت علوم اظهار داشت: برنامه داریم در سال ۹۷ به طور کامل موضوع مسائل و زمین پارک های علم و فناوری برطرف شود.
احمدی تاکید کرد: پارک های علم و فناوری ابزار قوی و اثرگذار در تحقق دانشگاه کارآفرین به شمار می روند و می توانند مشکلات و چالش های این موضوع را برطرف کنند.
وی اظهار داشت: باید مراقب باشیم که پارک های علم و فناوری از ماموریت های خود فاصله نگیرند و هر یک از پارک های علم و فناوری باید تعیین کنند که از حوزه اقتصاد مقاومتی چه قسمت هایی را می توانند عملیاتی کنند در واقع باید این مراکز نقش فعال و اثر گذار در این حوزه داشته باشند
معاون پژوهشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: باید کنسرسیوم هایی میان پارک های علم و فناوری ایجاد شود تا این مراکز بتوانند در مناقصه های بزرگ شرکت کنند.
احمدی خاطرنشان کرد : همچنین پارک های علم و فناوری باید مشاورهای خارجی برای خود داشته با شند. مانند وضعیتی که در پروژه های مشترک میان وزارت نفت با دانشگاه ها انجام شد و هر کدام از دانشگاه های فعال در این پروژه ها دارای مشاور بین المللی شدند.
وی عنوان کرد: باید آرندی شرکت های بزرگ بین المللی و شرکت های بزرگ داخلی در پارک های علم و فناوری ایجاد شود.
معاون پژوهشی وزارت علوم با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه به موضوع فناوری توجه ویژه ای شده است، گفت: پارک های علم و فناوری باید سهم خود را در اجرای برنامه ششم توسعه تعیین کنند.
احمدی با بیان اینکه سیاست اصلی دولت ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری است تاکید کرد: معاونت پژوهشی وزارت علوم با همکاری پارک های علم و فناوری باید در این زمینه برنامه ریزی کنند تا بتوانیم در حوزه اشتغالزایی نیز فعالیت کنیم بر این اساس هر یک از پارک های علم و فناوری باید اعلام کنند که چه نقشی در موضوع اشتغالزایی خواهند داشت.
معاون پژوهشی وزارت علوم اضافه کرد: در برخی از پارک های علم و فناوری صندوق پژوهش فناوری فعال شده اما برخی از پارک ها نیز این صندوق را ندارند که بر راه اندازی و تاسیس این صندوق در پارک ها و استان ها تاکید داریم.
وی به پروژه های اقتصاد مقاومتی که این وزارتخانه باید آنها را پیگیری کند، اشاره کرد و گفت: موضوع دانشگاه کارآفرین ارتباط با صنعت، مهارت افزایی و صلاحیت حرفه ای قرار گرفتن پنج دانشگاه کشور در رتبه های برتر بین المللی و آمایش پژوهشی پروژه های وزارت علوم در اقتصاد مقاومتی است که وزارت علوم باید آن را دنبال کند.
احمدی در پایان گفت: پارک های علم و فناوری باید در حوزه آمایش پژوهش و فناوری نقش اساسی داشته باشند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com