× اگر علاقه‌مند به تولید محتوا هستید به مدیراینفو بپیوندید.
0  |  0

ارائه تسهیلات ۳۰میلیونی به شرکت‌های دانش‌بنیان برای حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی

ارائه تسهیلات ۳۰میلیونی به شرکت‌های دانش‌بنیان برای حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی از ارائه تسهیلات به شرکتهای دانش بنیان برای حضور در رویدادها و نمایشگاه‌های بین‌المللی خبر داد.
بهزاد سلطانی گفت: برای نخستین بار صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلاتی را برای حضور شرکت‌های دانش بنیان در راستای حضور در رویدادها و نمایشگاه‌های بین‌المللی در نظر گرفته است.
وی با اشاره به تسهیلات ارائه شده به شرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در جیتکس ۲۰۱۷ افزود: امسال برای اولین بار به شرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در پاویون ایران در نمایشگاه جیتکس، ۱۰ میلیون تومان تسهیلات از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی و ۱۵ میلیون تومان نیز از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پرداخت شده است.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اضافه کرد: در مجموع در این دوره از نمایشگاه جیتکس، ۲۵ میلیون تومان وام بلاعوض از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی و همچنین معاونت علمی ریاست جمهوری به شرکت های دانش بنیان پرداخت شده است.
سلطانی با بیان اینکه هر شرکتی تا سقف ۳۰ میلیون تومان می‌تواند از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی بهره‌مند شود، گفت: این تسهیلات تنها مشمول حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نمی‌شود و شرکت‌های دانش‌بنیان در سایر حوزه‌ها نیز برای حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی و داخلی می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.
وی هدف عمده ارائه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان برای حضور در رویدادهای بین‌المللی را توسعه صادرات برشمرد و افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان نیز در قالب حضور در پاویون و حضور مستقل در نمایشگاه‌های بین‌المللی می‌توانند تسهیلات دریافت کنند و فرایند دریافت آن نیز بسیار راحت است.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید کرد: حمایت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی صرفا از شرکت‌های دانش‌بنیان تایید صلاحیت شده از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری است.
سلطانی عنوان کرد: از مجموع شرکت های دانش بنیان در کشور بیش از ۴ هزار تقاضای دریافت تسهیلات داشتیم که ۲هزار و ۲۱۰ تقاضا تاکنون مصوب شده و تسهیلات دریافت کرده اند.
وی افزود: از حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مجموعا ۲۵۸ مصوبه داشتیم که ۱۲۶ میلیارد تومان تسهیلات به آنها ارائه شده است.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دومین صنعت بزرگ کشور است که از این محل تسهیلات دریافت کرده‌اند و به ترتیب تهران، اصفهان و یزد جزو استان‌های پیشرو در این فناوری هستند.
سلطانی گفت: مطابق مصوبه هیات عامل از ابتدای مهرماه سال ۱۳۹۴ دفتر توانمندسازی صندوق با مدیریت رضا نقی زاده با هدف حمایت از ارتقا توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان تشکیل شده است.
وی تاکید کرد: در اولین قدم دفتر توانمندسازی اقدام به ارائه برنامه راهبردی توانمندسازی شرکت های دانش بنیان در صندوق نوآوری و شکوفایی کرد که متشکل از ۷ برنامه راهبردی و ۴۹ برنامه عملیاتی ذیل برنامه‌های راهبردی است.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت:در این طرح های راهبردی به طرف دریافت کننده خدمت که شرکت‌های دانش‌بنیان هستند توجه شده و همچنین به طرف ارائه کننده خدمات توانمندسازی که شرکت‌های تجاری سازی و مشاوره ای هستند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com