× اگر علاقه‌مند به تولید محتوا هستید به مدیراینفو بپیوندید.
0  |  0

سامانه بازار محصولات دانش‌بنیان راه اندازی می‌شود

سامانه بازار محصولات دانش‌بنیان راه اندازی می‌شود

سامانه بازار محصولات دانش‌بنیان با هدف طرح توسعه بازار محصولات دانش‌بنیان و کمک به رفع نیازهای صنعت از طریق فناوری‌های بومی توسط محققان ایرانی راه اندازی شد.
محسن مختاری، مجری طرح سامانه بازار محصولات دانش بنیان گفت: هدف از انجام طرح توسعه بازار محصولات دانش‌بنیان، کمک به رفع نیازهای صنعت از طریق فناوری‌های بومی است که این پروژه با حدود سه سال تحقیق و توسعه در مورد مدل‌های بازاریابی و تبادل فناوری داخلی و خارجی و بررسی روش‌های شبکه‌سازی فروش طراحی شده است.
وی گفت: این سامانه با دو رویکرد توانمندسازی عرضه و تحریک تقاضا با تمرکز بر محصولات دانش‌بنیان و فناوری‌های بومی فعالیت می‌کند.
وی عنوان کرد: از مزایای این سامانه می توان به مدل شبکه سازی و اطلاع‌رسانی و بازاریابی آن اشاره کرد که موجب کاهش هزینه های فروش برای تولیدکنندگان و کاهش هزینه‌های تحقیق و توسعه برای شرکت‌های صنعتی و تولیدی می‌شود.
مختاری جامعه هدف این سامانه را شامل خریداران، تولیدکنندگان، متقاضیان فناوری، فناوران و ارائه‌دهندگان خدمات دانست و گفت: با طراحی این سامانه یک بانک جامع اطلاعاتی به روز و ارزیابی شده بازار، از محصولات دانش‌بنیان در کشور ایجاد خواهد شد که علاوه بر خدمت‌رسانی به شرکت‌های داخلی می‌تواند کمک شایانی به اقتصاد دانش‌بنیان کند.
وی افزود: کلیه سطوح عرضه و تقاضا مبتنی بر دانش، می‌تواند گستره بازار این سامانه باشد که شامل تمامی شرکت‌های دانش‌بنیان، مراکز علمی و تحقیقاتی، پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد، شرکت‌های تولیدکننده غیر دانش‌بنیان، سرمایه‌گذاران، مخترعان و فناوران، دانشگاه‌ها، شرکت‌های تولیدی و خدماتی دولتی و... است.
مختاری با بیان این که تاکنون ۹۰ درصد از پروژه به اتمام رسیده و امیدواریم فاز نهایی سامانه در انتهای آبان‌ماه با کلیه امکانات به بهره برداری برسد، اظهار کرد: ارزیابی اولیه محصولات و طرح‌ها جهت ارائه مناسب به خریدار، ارسال اتوماتیک درخواست‌های فناورانه به فناوران و شرکت‌های تولیدی مرتبط با فناوری مورد نظر و دسته‌بندی دقیق و کامل محصولات فناورانه براساس بازار از جمله ویژگی‌های سامانه محصولات دانش‌بنیان است.
به گفته وی معرفی ارسال اتوماتیک مشخصات محصولات و طرح‌های فناورانه به سرمایه‌گذاران و متقاضیان راهکار، ارائه مشاوره به شرکت‌های تولیدی جهت توانمندسازی فروش، تمرکز سامانه بر محصولات دانش‌بنیان و فناوری‌های بومی، ایجاد سبدهای تخصصی بازاریابی و فروش محصولات دانش‌بنیان و ایجاد نمایشگاه‌های تخصصی در سامانه جهت تمرکز بیشتر بر حوزه‌های پر مخاطب از دیگر ویژگی‌های این سامانه است.
وی گفت: طراحی سایت به گونه‌ای که در تمامی مرورگرها به یک شکل نمایش داده می‌شود، رعایت کلیه نکات مربوط به موتورهای جستجوگر در پیاده‌سازی کلیه برنامه‌ها و صفحات، طراحی صفحات و عکس‌ها به گونه‌ای که از نظر کیفیت در بالاترین سطح و از نظر حجم در پایین‌ترین حد ممکن باشد،‌ ایجاد توابع امنیتی در تراکنشات صفحات دینامیک جهت افزایش ضریب امنیتی وب سایت، اجرای کلیه صفحات، لینک‌ها، درج تصاویر و انیمیشن‌ها با رعایت حداکثر استانداردهای گوگل و اجرای بانک اطلاعات سایت بر اساس SQL Server ۲۰۰۸ یا SQL Server ۲۰۱۲ از جمله مشخصات فنی این محصول است.
به گفته وی، نمایش لیست محصولات با امکان فیلتر نام محصول، نام سازنده، اعضاء و استان‌های کشور،‌ نمایش لیست پیشنهادها با امکان فیلتر نام محصول، نام سازنده، اعضاء و کشورها، امکان اضافه کردن به محصولات مورد علاقه،‌ امکان اضافه نمودن فروشندگان مورد علاقه و امکان اضافه کردن پیشنهادهای فروش مورد علاقه از دیگر قابلیت‌های این سامانه خواهد بود.
مختاری با اشاره به کمک و حمایت صندوق صحا در پیشبرد این پروژه گفت: تخصصی بودن صحا و ارزیابی‌ها و مشاوره‌های فنی در مورد طرح و کمک‌های دقیق و به موقع دریافتی از این صندوق باعث تسریع در پیشبرد طرح توسعه بازار محصولات دانش‌بنیان شد.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com