× اگر علاقه‌مند به تولید محتوا هستید به مدیراینفو بپیوندید.
0  |  0

«صندوق توسعه ملی» از دانشجویان کارآفرین حمایت می‌کند

«صندوق توسعه ملی» از دانشجویان کارآفرین حمایت می‌کند

پروانه مافی نماینده مجلس در جلسه هم‌اندیشی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای با نمایندگان فراکسیون زنان مجلس گفت: به نظر من دانشگاه فنی حرفه‌ای اهمیت بیشتری نسبت به دیگر دانشگاه‌ها دارد زیرا نقش پررنگی در ایجاد اشتغال در کشور دارد.
وی ادامه داد: امروزه در سطح جهان به بخش فنی و حرفه‌ای و دانشجویان این دانشگاه‌ها که تکنسین‌های مهارتی باشند، توجه ویژه‌ای می شود.
نماینده مجلس افزود: این نگاه در کل دنیا وجود دارد و تمامی کشورهای دنیا اعم از صنعتی و غیر صنعتی نگاه خاصی به صنعت دارند.
مافی بیان کرد: دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها باید جوانان را به سوی تربیت تکنسین‌های ماهر سوق دهند چرا که این جوانان نیاز به تربیت و توجه دارند.
انتقال فنی و حرفه‌ای از آموزش و پرورش به وزارت علوم کار اشتباهی بود
وی اضافه کرد: رنکینگ بحث عمده دانشگاه‌ها است و به نظر من خروج فنی و حرفه ای از آموزش و پرورش خارج شد و پیوستن آن به وزارت علوم کار اشتباهی بود.
نماینده مجلس گفت: متاسفانه تصمیم گیری های غلط ضربه سنگینی به نظام آموزشی می زند و تصمیم گیری درستی در بحث فارغ التحصیلی و ورود به دانشگاه شدن دانشجویان نیست.
مافی اضافه کرد: مجلس و دولت هم با زحمت این حلقه گمشده صنعت و دانشگاه را دنبال می کند و در رای گیری روز گذشته وزیر علوم شروطی وضع شد که وزیر علوم باید ظرف 6ماه در بحث حلقه های صنعت و دانشگاه را اتصال و فراهم کند.
وی تصریح کرد: ما در مجلس شورای اسلامی در وضع قوانین بخصوص امکانات مالی تلاش های داشتیم و داریم چرا که نگاه دنیا به سمت این فارغ التحصیلان است.
نماینده مجلس عنوان کرد: این نوید را می توان به فارغ التحصیلان داد که بهترین رشته حرکت و انتخاب را در دنیای امروز برای رسیدن به اشتغال مناسب دارند و کمبودهای این دانشجویان از سوی دولت و مجلس به طور جد مدنظر است.
مافی ادامه داد: صندوق توسعه ملی هم با بخش خصوصی در این زمینه کارهایی انجام داده است. به این صورت که با اجازه رهبری از صندوق توسعه ملی 5هزار میلیارد تومان برداشت شد و تا به طرح کارآفرینان، وام با بهره صفر درصد تعلق گیرد، ساز و کار این طرح هم ازسوی مجلس تعریف شده است.
وی یادآورشد: در حال حاضر دنیای امروز دنیای مهارت است و دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای می‌توانند از فرصت پیش آمده در ارتباط صنعت و دانشگاه استفاده کنند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com