× اگر علاقه‌مند به تولید محتوا هستید به مدیراینفو بپیوندید.
0  |  0

آینده کسب و کار و بازار کار ایران در دست انسان‌های ماهر است

آینده کسب و کار و بازار کار ایران در دست انسان‌های ماهر است

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار با بیان اینکه کشورهای جهان اشتغال خود را با مهارت آموزی پیوند زده‌اند، گفت: آینده بازار کار ایران باید به سمت مهارت افزایی و تربیت نسلی ماهر و کاردان پیش برود.
عیسی منصوری در مراسم معارفه رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: امروز مساله اصلی ما این است که کوشش همگانی صورت گیرد تا تطابق بین آموزشهای مهارتی و مهارت‌های نیروهای کار با آنچه نیاز و تقاضای کشور است، افزایش یابد.
وی ادامه داد: برای تحقق این کار ابتدا باید برنامه‌های خوبی طراحی کنیم، سپس برنامه‌های موجود را به خوبی اجرا کنیم و برای اجرا چاره اندیشی مناسبی داشته باشیم.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار افزود: ساختار حکمرانی در این حوزه باید به گونه‌ای تنظیم و بهبود بخشیده شود که خروجی‌های مورد نظر به وجود آید و به نظر می‌رسد که سازمان فنی و حرفه‌ای نقش خود را در این مسیر به درستی ایفا کرده است.
منصوری خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد گزینه سوم را که چاره اندیشی است انتخاب کنیم یکی از الزامات کار ما این است که بحث آموزش مهارت در کشور را اصلاح کنیم. نقش سازمان فنی و حرفه‌ای به صورت تاریخی، آموزش مهارت بوده است و تمایل سیستم این است که همین نقش از طریق پذیرش مستقیم مسئولیت آموزش مهارتی ادامه یابد.
او بر ضرورت حرکت به سمت اصلاح نظام حکمرانی در حوزه مهارتی به جای پذیرش مسئولیت توسعه آموزشهای مهارتی در کشور تاکید کرد و گفت: بازار کار ایران باید به سمتی پیش برود که تربیت نسلی ماهر و کاردان را شاهد باشیم.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار گفت: در تقسیم بندی کلی، سازمان فنی و حرفه‌ای در ایران جزو مواردی دسته بندی می‌شود که به طور مستقیم اجرای آموزش می‌کند ولی باید کم کم نقش سازمان علاوه بر پذیرش مستقیم اجرای آموزش،‌ پذیرش مستقیم توسعه باشد.
وی ابراز امیدواری کرد: با توجه به اینکه در تمام دنیا حرکت به سمت مهارت آموزی به عنوان یک اصل مورد توجه قرار گرفته و کشورها اشتغال خود را با مهارت افزایی پیوند زده‌اند، در آینده نزدیک آثار تحقق اهداف مهارت آموزی در اقتصاد و اشتغال کشور دیده شود.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com