× اگر علاقه‌مند به تولید محتوا هستید به مدیراینفو بپیوندید.
0  |  0

تغییر ماموریت دانشگاه سیستان و بلوچستان به دانشگاه کارآفرین

تغییر ماموریت دانشگاه سیستان و بلوچستان به دانشگاه کارآفرین

رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان در همایش ملی دانشگاه کارآفرین و تعامل با صنعت و جامعه گفت: هدف از این رویداد علمی دستیابی به دانشگاه کارآفرین و تعامل دانشگاه با صنعت و جامعه است.
دکتر بندانی افزود: دانشگاه‌ها از آغاز تاکنون ادوار و مسئولیت‌های مختلفی داشتند که در آغاز این نهادها و موسسات بیشتر آموزش تئوری را دارا بودند و به تدریج فعالیت‌های پژوهشی جدا از آموزش، کارهای پژوهشی و تحقیقی که برای کاربردی کردن علوم موثر بود را انجام دادند.
وی افزود: با گذشت زمان بحث دانشگاه نسل سوم مطرح شد و این دانشگاه‌ها به دانشگاه‌های کارآفرین معروف شدند که باید در توسعه اجتماعی و اقتصادی جامعه خود نقش آفرینی می‌کردند.
رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در حالی که شرایط ملی و بین‌المللی در حال تغییر بود در فعالیت‌های دانشگاه یک بازاندیشی انجام شد که دانشگاه‌ها آگاه شدند که با توجه به سیاست‌های قبلی نیاز به پوست اندازی و نگرش جدیدی است.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه سیستان و بلوچستان نیز از این قاعده مستثنی نبوده است گفت: دانشگاه سیستان و بلوچستان متناسب با همین نیاز در صدد است که ماموریت‌ها و فعالیت‌های خود را تغییر دهد تا به عنوان دانشگاه کارآفرین و با مسئولیت جدید کار آفرینی کند و بتواند ارتباط نزدیکی با جامعه و صنعت برقرار و با عبور از مدل‌های قدیمی، مدل جدیدی برای فعالیت خود ترسیم و توجه جدی به نیازهای اجتماعی و اقتصادی جامعه کند.
بندانی خاطرنشان کرد: تبدیل دانش به محصول و ایجاد کسب و کارهای نوآورانه از اولویت‌های دانشگاه‌های نسل سوم و کارآفرین بشمار می‌رود که دانشگاه‌های برتر نیز طی چندسال گذشته فعالیت‌های خود را در این مسیر قرار داده‌اند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com