× اگر علاقه‌مند به تولید محتوا هستید به مدیراینفو بپیوندید.
0  |  0

معرفی استارتاپ ها رسالت فعالان بازار سرمایه

معرفی استارتاپ ها رسالت فعالان بازار سرمایه

گردهمایی ” معرفی استارتاپ ها و شتاب دهنده های بازار سرمایه” با حضور ۲۶ استارتاپ، بعد از ظهر سه شنبه ۱۶ آبان به همت کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در سالن حکمت کتابخانه ملی برگزار شد.
در ابتدای این گردهمایی سید روح الله میرصانعی، دبیر کل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار به ایراد سخن پرداخت و ضمن خوش آمد گویی به حاضرین گفت: استارتاپ ها معمولا شرکت های نوپای تکنولوژی محور هستند و نهالی محسوب می شوند که می توانند به درختی تنومند تبدیل شوند.
وی با بیان اینکه این شرکت ها با چالش هزینه و مشکلات گوناگونی برای بقا روبرو هستند، گفت: نیمی از استارتاپ ها معمولا نمی توانند موفق باشند و با توجه به آسیب پذیری شرکت های دانش بنیان و اهمیت آنها در اقتصاد، حمایت از آنها ضروری است.
دبیر کل کانون کارگزاران با اشاره به اینکه رتبه ایران از نظر استارتاپ های ثبت شده در دنیا پنجاهم است، عنوان کرد: اقتصاد دنیا با سرعت زیادی به فعالیت شرکت های دانش بنیان وابسته شده و اقتصاد ایران نیز باید به این سمت حرکت کند.
میرصانعی افزود: معرفی استارتاپ های فعال کشور به ویژه آن دسته که قابلیت حضور در بورس را دارند رسالت فعالین بازار سرمایه است.
وی با اشاره به اینکه برخی استارتاپ ها در مدت کوتاهی به ارزش یک میلیارد دلاری رسیدند، گفت: در سال های 2014 و 2015 میلادی 13 استارت آپ در اروپا و 11 استارت آپ در آمربکا توانستند به این جایگاه دست یابند.
دبیر کل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، با تاکید مجدد بر اهمیت شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها و نقش آنها در توسعه اقتصادی، ابراز امیدواری کرد سازمان بورس و اوراق بهادار، فعالین بازار سرمایه و همه نهاد های مرتبط با این شاخه مهم اقتصادی با همکاری، زمینه رشد بیشتر استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان را فراهم کنند.
وی تاکید کرد: استارتاپ ها به اطلاعات پایه و ابتدایی نیاز دارند و عدم دسترسی به این اطلاعات مشکلاتی را برای آنها ایجاد کرده و ارکان بازار سرمایه می توانند در این زمینه به آنها کمک کنند.
خاطر نشان می شود: در این همایش ۱۰ استارتاپ به مدیران ارشد سازمان بورس و اوراق بهادار و فعالین بازار سرمایه معرفی شدند.
در پایان نیز با حضور حسن امیری، معاون نظارت بر بورس‌ها و بازارهای سازمان بورس و اوراق بهادار، سید روح الله میرصانعی دبیر کل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار و حمیدرضا مهرآور رییس هیات مدیره کانون کارگزاران جوایزی به سه استارتاپ برتر اهدا شد.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: سنا
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com